מה ההבדל בין הפרעת קשב לחלוקת קשב?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה ההבדל בין הפרעת קשב לחלוקת קשב? 

מאת   09/11/2008 |  נצפה 3471 פעמים


מדוע חלוקת קשב היא תנאי הכרחי לניהול אפקטיבי? / מאת יואב ברנזוןהפרעת קשב והסחות דעת

הביטויים הבולטים ביותר של הפרעת קשב הם היענות לכל הסחת דעת שמתרחשת, חוסר יכולת להפריד בין עיקר לטפל, קושי בהצבת סדרי עדיפויות ורצון להיענות כל דבר שקורה ברגע זה כאילו הוא הדבר החשוב ביותר.

אנשים בעלי הפרעת קשב הם אנשים שמתקשים מאוד לנהל את עצמם ואת סביבתם, הם רגישים מאוד ומושפעים בקלות מכל הסחת דעת ולו הקטנה ביותר והם מגיבים לדברים שאחרים עושים להם כי הם אינם נמצאים במצב של שליטה עצמית.


חלוקת קשב ויישוב הדעת


חלוקת קשב היא מצב של מיקוד בסדרי עדיפויות, היכולת להתעלם מדברים שקורים כעת כי הם אינם משרתים מטרה מסוימת או שהם אינם בסדר עדיפות גבוה, הפרדה ברורה בין עיקר לטפל והיצמדות כמעט קנאית למטרות מוגדרות מראש.

אנשים בעלי חלוקת קשב ומיקוד הם אנשים בעלי יכולת ניהול של אנשים ומשימות, הם יציבים וקרי מזג, הם אינם מתרגשים מזוטות, הם אינם מגיבים למה שאחרים עושים להם כי הם ממוקדים ומרוכזים במטרות שהם הציבו לעצמם.


רק חלוקת קשב מאפשרת ניהול אפקטיבילא ניתן להגיע לעמדות ניהול משמעותיות עם הפרעת קשב והסחות דעת. אנשים בעלי הפרעת קשב שכן מצליחים להגיע לעמדות ניהול מתנהלים בסגנון "פרוע" ומועד לנזקים ולכישלונות.

הם יוצרים אנדרלמוסיה, בונים תחושה עמוקה של כאוס וחוסר וודאות אצל הפקודים שלהם, מקבלים החלטות שרירותיות וחסרות פשר תחת לחץ, משרדים פאניקה סביבם, אינם מסיימים משימות בצורה יסודית ומתקשים לארגן פרויקטים מורכבים.
וטיפ לסיום: חלוקת קשב היא היכולת לסיים משימה בעדיפות גבוהה למרות הלחץ, הדחף או הרצון להתחיל במשימה חדשה במקביל. חלוקת קשב אופיינית לאנשים בעלי שליטה עצמית גבוהה שפועלים בצורה יסודית ולינארית - שלב אחרי שלב ללא פשרות וללא עיגול פינות.


יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה