מדעי המחשב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדעי המחשב 

מאת   03/11/2008 |  נצפה 3407 פעמים
מדעי המחשב

תחום מדעי המחשב, שהיווה ענף של מדעי המתמטיקה, עד אמצע שנות ה-20, קיבל תנופה אדירה בעשורים האחרונים, עם התפתחות מערכות המחשוב וכניסתן לכל תחומי חיינו. כיום מהווים מדעי המחשב תחום מדעי עצמאי העוסק ביישומי מערכות מחשב ומתן פתרונות באמצעותם, כאשר אחד הענפים הבולטים בו הוא יצירה ויישום של שפות תכנות לצורך פתרון בעיות שונות.

לימודי מדעי המחשב לתואר ראשון מתקיימים בכל האוניברסיטאות ובמכללות רבות ברחבי הארץ. זהו תואר המכשיר את בוגריו למלא מגוון רחב של משרות בתחום, תוך היכרות נרחבת עם מגוון המרכיבים הכלולים בענף מרתק זה. לימודים אלו נחשבים לרוב ללימודים מדעיים, אשר כוללים עבודה יישומית רבה לצד לימודים תיאורטיים מקיפים. הביקוש ללימודי מדעי המחשב נמצא בעלייה מתמדת, למרות התנפצות בועת ההיי-טק, וזאת בעיקר עקב אפשרויות התעסוקה הרבות והשכר הגבוה יחסית המאפיינים את התחום. עקב כך תנאי הקבלה לתואר זה אינם קלים ולעתים נדרשים לימודי מכינה במטרה להתקבל אליהם.

נושאי הלימוד

לימודי מדעי המחשב כוללים חמישה תחומים עיקריים-

משך הלימודים

תואר ראשון במדעי המחשב הוא תואר במדעים, המתפרס על פני 3 שנות לימודים. מדעי המחשב הוא אחד התחומים היחידים שניתנים  ללימוד הן לתואר BA והן לתואר BSC. כמעט ואין הבדל בין שני המסלולים בלימודי הליבה, אולם הם נבדלים זה מזה בקורסי הבחירה. בלימודי מדעים (לתואר BSC), חייבים לימודי הבחירה להיות גם הם מתחומי המדעים בלבד. בלימודי תואר ראשון רגילים (לתואר BA), לעומת זאת, יכולים קורסי הבחירה להילקח גם מתחומים אחרים. כך או כך, תואר שני בתחום מדעי המחשב הוא תואר במדעים (MSC) ולכן מוטב כי המבקשים להמשיך לתואר שני יהיו בעלי תואר BSC וכך לא יידרשו להשלמות נוספות.

אפשרויות התעסוקה

קשה למצוא תואר ראשון המעניק לבוגריו אפשרויות תעסוקה רבות כל כך כמו מדעי המחשב . עיון חטוף במדורי דרושים יבהיר את הביקוש האדיר לבעלי מקצוע בתחום ואת המגוון הרחב של תתי התחומים הקיימים בו. על בוגר לימודי מדעי המחשב לפנות לעבודה בתחומים בהם גילה עניין רב יותר במהלך התואר ולרכוש באמצעותה ניסיון נוסף. מדעי המחשב הוא תחום רחב, המאפשר התמחויות רבות ומרכיב הניסיון בו הוא מרכיב משמעותי ביותר. מומלץ לבצע קורסים מקצועיים נוספים הן במהלך והן לאחריהם בכדי לרכוש ידע רחב יותר ולאפשר מגוון מקורות תעסוקה גדול יותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה