הרהורים על סכסוך ישראל-ערב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הרהורים על סכסוך ישראל-ערב 

מאת   14/02/2006 |  נצפה 3776 פעמים
א. ישמעאל מתנפל על יצחק ופוגע בו. יצחק מבליג עד שבהתנפלות נוספת, מרבות אחרות, יצחק מתגונן ופוגע חזרה בישמעאל. ישמעאל מצהיר שינקום נקמה ביצחק וחוזר חלילה. לתוקפן ישמעאל זכות "הנקמה". למותקף יצחק "אין זכות" להשיב לתוקפן כגמולו.
ישמעאל רוצח ללא הבחנה, טף נשים וזקנים. ויהי היום ובעזה אב ערבי הסתתר מאחורי מחסה ואת בנו החזיק חשוף מאחוריו, הבן נהרג מיריות. מיד האשימה התעמולה הערבית את ישראל, בהריגת הילד הערבי, כאילו, כביכול, הערבים הם "צמחונים" ואינם רוצחים בפיגועיהם במסעדות, באוטובוסים, בקניונים וכו', גם ילדים ללא הבחנה. כמובן, שבתעמולה הערבית, רק לילד ערבי זכות קיום, וילדים יהודים דמם מותר, האמנם?
ב. השורשים ההיסטוריים של הסכסוך:
היהודים שלטו ו/או נוכחו כמחזיקים בארצנו
כ-1900 שנים, יותר מפעם וחצי מנוכחות הערבים בה.
כשהערבים כבשו את הארץ ידעו היטב שלא היה מצידנו ייאוש בעלים ושלא ויתרנו עליה ושלוש פעמים ביום מתפללים אנו לא-לוהים על שיבת ציון.
הכיבוש הערבי היה כיבוש אימפריאליסטי, כי היתה להם מדינת בסיס בחצי האי ערב. הכיבוש של יהושע היה ללא מדינת בסיס. יתר על כן, כיבוש הגדה
ב-1967 , היה מידי ירדן ולא מידי הפלשתינים. המופתי הפלשתיני חאג' אמיו אל חוסייני, וכן עיראקים וערבים אחרים, שיתפו פעולה עם הנאצים במלחמת העולם השניה.
הערבים הם אלה, שלא קיבלו את החלטת עצרת האו"מ
מ-29.11.47 ולא הקימו לעצמם מדינה, כאמור באותה החלטה, וגם לא הקימוה ב-19 שנות שלטון ירדן בגדה המערבית.
ההסבר לכך, קשור היה ברצונם לחתור להשמדת ישראל, ולמנוע את קיומה.
600,000 יהודים בארץ-ישראל ב-1948 קלטו ושיקמו בזמן קצר, כשני מיליון אחים, מפליטי השואה ומיוצאי מדינות ערב. מנגד, עשרות מיליונים של ערביי מדינות ערב, המשופעות בטריטוריה ובנפט, לא שיקמו 600,000 פליטי אחיהם מ-1948, שרובם פותו לכך, על ידם, לפנות הדרך לכיבוש הערבי, ואחר כך, יחזרו כמנצחים.
לפי הסכם אוסלו, ניתנו לפלשתינים רבבות רובים וציוד נוסף, כדי להלחם בטרור, אך הם נהגו בטרוריסטים התוקפניים, בסגנון ה"דלת המסתובבת", ובהרחבת הלוחמה, דווקא בנו. הפייסנות כלפי מנהיגי הטרור המתונים כביכול, הביאה בעקבותיה את התגברותו של הפלג הקיצוני חמא"ס, אשר גם זכה לרוב בבחירות האחרונות ב-תשס"ו (2006). צדק צריך אי פעם להתחיל בתיקון העוולות ההיסטוריות שעוללו לנו ביו השאר, גם הערבים.
אבא אבן אמר: יש רק מדינה אחת הקמה או נופלת, כתוצאה מן הדרך שבה יחוסל הסכסוך.
למדינת ישראל יש משטר דמוקרטי אמיתי, יחידי במזרח-התיכון. אפשר לסמוך על התחייבויותיה של ישראל. ישראל מעולם לא שללה זכויות לאומיות של עמים אחרים - מלבד, ששללה ישות המבקשת שישראל תאבד עצמה לדעת, למען תדמית טובה בעיני הערבים. הפלשתינים באמנתם, תובעים את זכות ההגדרה העצמית רק לעצמם. כך, משתמע מנוסח האמנה הפלשתינית ואשר חוקתה למעשה טרם שונתה. האמנה הנ"ל נוסחה לראשונה ב-1964, ואז תחת הכיבוש הירדני, היתה בידם האופציה להקים את מדינתם. ברם, לנגד עיניהם עמדה משימה חשובה יותר, והיא החתירה לחיסולה של ישראל.
ביולי 1968 שיפצו הפלשתינאים את אמנתם באמרם, כי הלחימה בישראל היא חוקית, ואילו הגנת ישראל על עצמה הינה בלתי חוקית. יש לציין כי הביטול של האמנה הנידונה, כביכול, שביימו הפלשתינאים בנוכחות הנשיא קלינטון ב-1999, היתה אחיזת עיניים, שהוליכה ועדיין מוליכה שולל את החוגים הנאיביים בתוכנו; הואיל והביטול לא היה לפי הנדרש באותה אמנה.
ג. ההונאה העצמית של עושי הסכם אוסלו
מחברי הסכם אוסלו, הצדיקו את מתן רבבות הרובים והציוד הנוסף לאש"ף, כדי שהם עצמם ילחמו בטרור, והדבר ימנע צורך להסתייע מ-בג"ץ או לנשיאת חן בעיני הארגון "בצלם". במקום להודות בטעותם, הצהירו כי ילחמו בטרור, כאילו, אין תהליך שלום, ובמקביל ינהלו משא ומתן על שלום, כאילו, אין טרור.
מדיניות "הדלת המסתובבת" ואחרי כן , הגשמת שיטת "כן תרצח" על ידי מרצחים=מתאבדים, גם מהחמא"ס, גם מהג'יהאד וגם מהתנזים, הסר למרות ראשי אש"ף, העידו ומעידים, על שותפות בין הרשות הפלשתינית ובין ארגוני הטרור. בכיר בחמא"ס, שהוא אחראי לגיוס הכספים לארגונו בחו"ל, התבטא כי הנסיגה לקוי ה-4.6.67 היא רק התחלה. והרשות, למרות התחייבויותיה בהסכם אוסלו להלחם בטרור, הצהירה לא אחת, שלא תהיה מלחמת אחים, אם כי הציגה מפעם לפעם מעצרים של פעילים ואחראים לטרור, אבל שיטת "הדלת המסתובבת", שיחררה אותם מהר ממעצרם, ועתה עלה דווקא החמא"ס לשלטון.
מסקנה: ניהול משא ומתן עם הרשות, תוך כניעה ונסיגה לקוי 67, יעודדו את ארגוני הטרור לתבוע המשך פתרון הסכסוך בשלבים עד - חלילה - חיסולה של מדינת ישראל.
ההסתה בכלי התקשורת הפלשתינית, צילומי ילדים עם נשק, המתאמנים להיות מתאבדים-רוצחים. בנוסף, ספרי לימוד שאינם מכירים ב-ישות הישראלית, דיבורים על פתרון סופי בשלבים, שקודם יסחטו בהסכמים את כל הוויתורים שאפשר לסחוט, ולאחר מכן, מעמדות משופרות ישלימו - חלילה - את הנצחון המלא. כל הנקודות הנ"ל חייבות להוות עבורנו רמזורים אדומים שיביאו לדחיית עמדת חסידי השלום, הלוקה בעיוורון וממאנת לקרוא נכוחה את המציאות. עתה, כאשר החמא"ס ניצח בבחירות ועלה לשלטון, האם יפקחו העיניים ויתנערו מ-אשליית השלום?
ד. המהות האמיתית של יחס מדינות ערב והפלשתינים:
אי שיקום פליטי מלחמת 1948, ומנגד מענקים של עשרות אלפי דולרים למשפחות מרצחים=מתאבדים.
ישראל הקטנה ממהרת לעזור למדינות הסובלות מרעידות אדמה וממגיפות ושולחת להן סיוע רפואי וסיוע לחילוץ נפגעים ועוד. מדינות ערב העשירות בנפט ובטריטוריות, אינן ממהרות להושיט עזרה, אם בכלל.
הורים לרוצחים=מתאבדים, מכריזים שהלוואי ושאר בניהם ימשיכו בדרך זו. בנוסף, סקרים מצביעים על יותר משני שלישים של הפלשתינים המזדהים עם פיגועי הרצח. חלק מהם מנצלים מצבי אחיזת עיניים, כמו אותו אב שתפס מחסה לעצמו והפקיר את בנו מאחוריו, כדי להאשים בערמה את ישראל בהריגתו של הבן. מקוממת גם אדישותם של חוגים רחבים בקרב הערבים לנוכח פיגועים רצחניים של נשים וילדים, אשר החריפים ביניהם היו רציחת אם ושלושת ילדיה באיתמר וכן פציעתם הקשה של שני ילדים נוספים; וכן, ברציחת האם למשפחת חתואל על ארבעת ילדיה לרבות העובר בבטנה. ההתנהגות הנ"ל מהווה חיזוק עובדתי לרוח האמנה הפלשתינית, שכאמור, טרם שונתה באופן ממשי.
לאור המציאות הנ"ל, הכרחי לקיים את הכתוב בחזון עובדי-ה, "...ביום עמדך מנגד...כאשר עשית יעשה לך, גמולך ישוב בראשך"; או את הכתוב בתהילים קל"ז: "בת-בבל השדודה, אשרי שישלם לך את גמולך שגמלת לנו:". האם גם אחרי השואה האיומה שכילתה
6 מיליונים מבני עמנו, הי"ד, יוסיף דם יהודי להיות הפקר-חלילה!, היכן העולם הנאור?
את מידת הנקמה ההכרחית, צריך אולי ללמוד מהפושעים הפלשתינים, שבעיסקת ג'יבריל, תבעו וקיבלו שחרורם של 1,200 רוצחים בפועל ובכוח, תמורת ששה שבויים שלנו. היחס היה 200 ערבים לכל יהודי. הכניעה לדרישת המחבלים הערביים הנ"ל, היתה מבישה ובעלת השלכות שליליות מבחינתנו. היום בראייה לאחור, מצביעים מומחים, כי הטרוריסטים ששוחררו - היוו את הגרעין שדחף להצתת האינתיפאדה הראשונה.
ה. לסיכום, האם עדותו של בכיר בחמא"ס, כי נסיגה לקווי 67, היא רק התחלה, איננה סטירת-לחי-מצלצלת למגישי הלחי השניה מ-מר"ץ, שפרצו לאולם הקונגרס הציוני עם שלטים "די לכיבוש"? האם אנו כבשנו מהפלשתינים? - כבשנו מירדן! וגם ב-19 שנות שלטונה של ירדן לא הקימו שם הפלשתינים את מדינתם, כי החשוב ביותר בעיניהם איננו מדינתם, אלא חיסולה של מדינתנו. לפיכך, הלקח מבחינתנו, צריך להיגזר מהכלל, הבא להרגך - השכם להורגו.
באשר לחוש הצדק של חוגי השמאל בתוכנו, - האם לפי משנתם, מי שמשופע בעושר הכלכלי של נפט ובטריטוריות הגדולות - איננו צריך לוותר על לפחות, משהו שהוא כבש בכיבוש אימפריאליסטי?
האם מי שיש לו כבר שני מקומות מקודשים ל-איסלם שלו, מכה ומדינה, צריך לגזול גם את המקום המקודש היחיד שלנו בירושלים, אותו השיג בכיבוש אימפריאליסטי? (כזכור, באותה עת, כבר היתה לו, מדינת בסיס בחצי האי ערב).
צריך להדגיש כי מה שהרשות הפלשתינית תקבל כתוצאה מוויתורים ללא תמורה מצידם, יוביל במרוצת הזמן,לעמדות משופרות עבור החמא"ס, הג'יהאד והתנזים, כדי שיקל עליהם חלילה, להשלים את מאוויהם בפתרון הסופי, לפי אמנתם שטרם שונתה (בהתאם לחוקתם הדורשת רוב של שני שלישים).
פרצופם האמיתי של הפלשתינאים, מופגן במהות הגינויים של ראשי הרשות אחרי פיגועים רצחניים; כאשר הדגש של הגינוי המלאכותי שלהם, איננו מוסב על פשעים ועבירות על "לא תרצח" ! , אלא, צער ביחס למיקום והעיתוי, אשר לא תואמים את האינטרס הפלשתיני.
מה עשוי להשכיל את מסוממי השלום המזויף שבנו, כדי שיתנתקו מכל חיבור ל"תמימים" אשר מגלים שויון נפש, מול מעשי רצח של אזרחים (לרבות נשים וטף), או מאלו המעדיפים להעלים עין מקטילתם של חפים מפשע? הרשות הפלשתינית בצביעותה, כפי שמשתקפת מ-מדיניות "הדלת המסתובבת" וכן באדישותה ביחס למיגור ארגוני הטרור הרצחני,- מוכיחה בעליל ,כי עדיין אין לנו פרטנר לשלום המיוחל.
גדליהו רחמן , בוגר האוניברסיטה העברית במקצועות מתמטיקה ופילוסופיה. פירסם מאמרי הגות רבים וכן ערך בשנים תשכ"ח-תשל"א בטאון להגות יהודית בשם מ.ת.ת (מציון תצא תורה).
בשנת תשס"ה יצא לאור ספרו "פרוזדור הקליטה בעולם של חמישה ממדים" בהוצאת ספרים "מ.מזרחי".
ד"ר אליעזר רחמן בעל תואר PH.D בכימיה מטעם מכון וייצמן והאוניברסיטה העברית.עבד במכון וייצמן ובמכון הביולוגי בנ"צ,וכן השתתף כחבר מערכת ב-בטאון מ.ת.ת
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה