מהוא גולדפילד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהוא גולדפילד 

מאת   17/10/2008 |  נצפה 4271 פעמים

מהוא גולדפילד.  כדי להבין טוב יותר מהוא גולדפילד, כדאי לדעת כיצד נמדד הזהב. או יותר נכון מהוא "קרט" יחידת המידה הבין לאומית שבה מודדים את טוהר הזהב.

זהב טהור (100% ) נקרא - זהב 24 קרט. לכן אם במתכת יש רק 50% זהב , היא נקראת זהב 12 קרט. רוב תכשיטי הזהב שאנו מכירים עשויים מקרט נמוך יותר מ- 24 . גם בשל המחיר , אולם גם מאחר והזהב הטהור הוא מתכת רכה לרוב התכשיטים.

עכשיו שאנו יודעים איך נמדד הזהב נעבור לגולדפילד.

הגולדפילד הוא חיבור בחום ובלחץ בין מתכת בסיס לזהב 14 קרט, כאשר הזהב הוא השיכבה החיצונית כלומר הציפוי. ביצור גולדפילד חיבים להשתמש לפחות ב5% זהב 14 קרט. כך שהציפוי עבה מספיק ובכך מונע קילוף התחמצנות והשחרת המתכת. לרוב משתמשים בנחושת או פליז לשכבה הפנימית . כך מקבלים מתכת הניראת ומתנהגת כזהב ובמחיר הרבה יותר זול. (ניתן להשפיע על חוזק הגולדפילד בבחירה של סוג מתכת הבסיס)

בשל איכותו הגבוהה ומחירו הזול של הגולדפילד ביחס לזהב, החלו רוב מעצבי התכשיטים לעבור לעבוד עם הגולדפילד. כמו כן הרבה אנשים האלרגים למתכות לא אצילות יכולים להשתמש בגולדפילד ללא חשש , מאחר והשכבה החיצונית של הגולדפילד (החלק הנוגע בגוף) עשוי מזהב.                                                                                                                                            כיום ניתן למצוא את הגולדפילד כתכשיט ברוב דוכני חנויות הזהב. כמו כן הרבה חנויות חרוזים ותכשיטנות מחזיקות את רוב חומרי הגלם יהשרשראות מגולדפילד. כך שניתן ליצר ולעצב לבד תכשיטי גולדפילד במחירים השווים לכל כיס, במהירות ובנוחות ולפי דרישה שלנו הצרכנים. אז כנסו עוד היום לחנות כזו ופרגנו לעצמכם תכשיט יוקרתי במחיר כדאי. ברוב החנויות יש כמובן גם תכשיטים מוכנים שאותם ניתן לרכוש או להזמין כדוגמתם בצבעים אחרים או בשילוב אלמנטים דומים. הכל לפי בקשתכם.

בעל החנות ''משי''. החנות הגדולה והמובילה לחרוזים הובי ויצירה באזור המרכז. המכירה לבודדים וסיטונאים. כמו כן קורסים לתכשיטנות אומנות שימושית,שידרוג בגדים ועוד. http://www.meshiart.co.il>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה