4 שאלות שכל אחד צריך לדעת לענות עליהן בעל פה, או איך לא לפספס הזדמנות.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

4 שאלות שכל אחד צריך לדעת לענות עליהן בעל פה, או איך לא לפספס הזדמנות. 

מאת   16/10/2008 |  נצפה 2136 פעמים
אתם מכירים את הבדיחה: אדם אחד התפלל כל חייו לאלוהים, שהוא רוצה לזכות בלוטו. כל בוקר, יום ולילה במשך כל שנות חייו. בסוף הוא נפטר ועולה לשמים. ואיזה פלא פוגש אותו אלוהים. הוא אומר לאלוהים בכעס: אני כל החיים התפללתי אליך שתיתן לי הזדמנות להרוויח בלוטו ואתה לא נתת לי! עונה לו האלוהים: אם רק היית ממלא טופס פעם אחת בחיים שלך...:)
כך גם אנחנו בדומה לבדיחה זו, מפספסים הזדמנויות בחיים שלנו. להרבה אנשים היא מגיעה פעם אחת, לחלק פעמיים, לחלק אפילו שלוש. למה לחלק יותר ולחלק פחות אתם שואלים?! זה מאוד פשוט. אלו שמחפשים אותה אליהם היא מגיע יותר. אך גם זה לא לנצח. אם האדם לא מנצל אותה, היא עוזבת אותו. בחלק מהמקרים לתמיד.
אחת הסיבות שאנשים לא מנצלים הזדמנות היא פחד משינוי. אנחנו כל כך רגילים לביצה הקטנה, החמה והמסריחה שלנו שפשוט קשה לנו לעזוב. קשה אפילו לחשוב שיכול להיות משהו אחר. אנחנו מתחילים במסע השכנועים העצמיים. וברגע שזה לא מספיק, אנחנו פונים ליועצים שלנו (לרוב גם הם אנשים שלא הצליחו בחיים כי לא ניצלו הזדמנות כשהייתה להם). הם עוזרים לנו להשתכנע, שאנחנו צודקים. אנחנו מסכימים איתם. יעברו כמה ימים, ושבועות ואנחנו נשכח בכלל שההזדמנות ביקרה אצלנו.
מוכר לכם?!
אני אתן לך 4 שאלות, שעוזרות לי בכל רגע, שאני מגלה הזדמנות. זה עוזר לי וזה עשוי לעזור גם לך.
וכעת ברצוני להשאיר אותך עם ארבע השאלות הללו:
הנה הראשונה: למה?
כולם שואלים למה אנחנו צריכים לעבוד כל כך קשה? למה לקחת הרבה שעורים? למה ללכת לבית ספר לכל כך הרבה שנים? למה לרשום הערות בשעורים? למה לקרוא את הספרים? למה להעביר את עצמך דרך אימונים קשים ומשמעת?
זו שאלה טובה. למה?
הנה התשובה הטובה ביותר ל"למה". והיא השאלה הבאה.
למה לא?
למה לא לבחון כמה ספרים אפשר לקרוא? כמה הדרכות אפשר לקחת?
כמה מיומנויות אפשר לפתח? למה לא לראות עד כמה אתה יכול להפוך לבעל ערך לשוק, לחבריך למשפחתך? למה לא לראות מה אתה יכול לעשות מעצמך? למה לא לראות כמה רחוק תוכל להגיע? כמה תוכל לראות, כמה תוכל להרוויח, כמה תוכל לחלוק? למה לא?
זוהי המורשת שיש לכולנו לראות כמה נוכל לשנות את חיינו.
כעת לשאלה השלישית, שאני רוצה לשאול אותך באופן אישי. והשאלה השלישית היא:
למה לא אתה?
למה לא אתה תהיה עם בטחון עצמי טוב? למה לא אתה תתחיל להשתנות ולהציב מטרות בחיים? למה לא אתה תתחיל להתקדם לעבר עצמאות כלכלית?
אם אני יכול גם אתה יכול. למה לא אתה?
אם אני יכול לקרוא, אתה יכול לקרוא. אם אני יכול להשתנות, אתה יכול להשתנות. אם אני יכול להבין את זה, גם אתה יכול להבין את זה. אם אנחנו יכולים לשנות כיוון, אתה יכול לשנות כיוון. אין דבר שאינך יכול לעשות!
יש לך את השכל, יש לך את הכוח, יש לך את החיוניות, יש לך את הרצון. יש לך את החיים שלך לפניך. יש לך את העתיד. כולנו יכולים לעשות זאת.
והנה השאלה האחרונה.
למה לא עכשיו?
זהו זמן טוב, המאה ה- 21 רק מתחילה. איזה זמן נהדר להציב את המטרות שלך, לעבוד על עצמך, לעבוד על המיומנויות שלך, איזה זמן נהדר להתארגן מחדש, איזה זמן נפלא להתחיל בפתוח אישי, גדילה, שינוי, התפתחות..שיהיה לך תוכנית טובה לכסף שלך, לחייך ולעתיד שלך.
למה לא עכשיו?

אני מאחל לך הצלחה רבה.ותזהר מגונבי החלומות.
בהצלחה
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה