תקוות בממלכה הגלובלית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תקוות בממלכה הגלובלית 

מאת   12/10/2008 |  נצפה 1717 פעמים
טכניקות המזיקים כמו כל טכנולוגיה דיגיטאלית מתפתחות במהירות על, ועוד יותר בימים אלו כאשר ליצרני הוירוסים יש מניע כלכלי כבד ליצר עוד ועוד תוכנות זדוניות. אסטרטגיות וטכניקות הגנה גם הן מתפתחות כנגד מתקפות אלו וקיימות פעולות רבות שניתן לנקוט על מנת לעצור או להאט פעולה של מזיק כלשהו, ברגע שיש זיהוי במכונה נגועה, או לעצור את ההדבקות.

אנו מאמינים כי חינוך ומודעות הם המפתח בהגנה למען עתיד טוב יותר. בחינוך המשתמשים על הסיכונים שבגלישה באינטרנט והדרכה בנושא אבטחת מידע, נעלה כולנו את המודעות וכך גם נבלום את התפשטות המזיקים. מרבית האיומים חודרים למחשבים לא מתוך מחסור בתוכנות או בכלים אלא במחסור בידע. הדרך הטובה והבטוחה ביותר תהיה הקניית עקרונות אבטחת המידע כבר בשלבים הראשונים של השימוש במחשב.

פתרונות אנטי וירוס ואנטי מאלוור הם כמובן חלק מהמשוואה וחלק מהפתרון הכללי לעצירת התפשטות המזיקים שהתפתחו במידה עצומה בעשרים שנה האחרונות. אנטי וירוסים היום מצוידים במודולים מיוחדים אשר מאפשרים להדמות פתיחה של קבצים מסוימים ללא סיכון של המחשב, במידה וקבצים אלה מכילים קוד זדוני. כמו כן, אלו גם יכללו לרוב רכיב חומת אש אשר תפקידו לחסום כל תקשורת לא רצויה או חשודה אשר מנסה להיכנס למחשב. ובנוסף, אחת ההגנות בעלות המשמעות הגדולה ביותר בשנתיים האחרונות היא הגנה מפני rootkits ,הגנה זו עוזרת להתגונן מפני מידע או תהליכים שמוסווים במערכת וחושפת מה רץ במחשב בפועל.

זיהוי על פי חתימות הוא שיטה שתופסת נתח מאוד קטן בזיהוי המזיקים המודרני. חתימות גנריות וזיהוי המבוסס על השיטה היוריסטית משמשים לזיהוי וירוסים ומזיקים שעדיין לא זוהו על ידי חברות האנטי וירוס.

אחד הדברים החשובים שניתן עוד לעשות הוא לעדכן את המערכות עם טלאים שיוצאים על ידי מערכות ההפעלה או תוכנות הגנה, טלאים אלה עוזרים לשמור על פרצות אבטחה ידועות ולחסום אותם מבלי שימשיכו לסכן את המערכת.
כפיר טויטו הוא מנהל טכנולוגיות בחב' קומסקיור, נציגת חברת ESET בישראל. כפיר מפתח וכותב תוכניות לניקוי מזיקים ולשמירה על המחשב. בעל ניסיון רב בכל נושאי אבטחת מידע ובניית פתרנות טכניים.

http://www.eset.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה