מרכז וראייטי ירושלים יקלוט מאות ילדים שטופלו בשירות של משרד הבריאות שנסגר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מרכז וראייטי ירושלים יקלוט מאות ילדים שטופלו בשירות של משרד הבריאות שנסגר 

מאת   03/10/2008 |  נצפה 2511 פעמים

מרכז וראייטי ירושלים מרחיב בשנת תשס"ט את היקף שירותיו ויקלוט במסגרת מערך גני הילדים המופעלים על ידו גם ילדים שטופלו בעבר על ידי המכון הירושלמי להתפתחות הילד של משרד הבריאות שנסגר. בנוסף, "מכון "צמיחה מרכזים להתפתחות הילד ", הפועל במסגרת מרכז וראייטי, ומעניק שירותי אבחון והוראה מתקנת לצד מרפאה להתפתחות הילד, יקלוט ילדים שטופלו בעבר במכון הירושלמי שסגר, כאמור, שעריו - כך מסר מנכ"ל מרכז וראייטי מר אריה רוגל .

 הוא ציין כי ההחלטה של מרכז וראייטי ירושלים למלא את החלל שנוצר עם סגירת המכון לעיכוב התפתחותי של משרד הבריאות התקבלה "על מנת למנוע ממאות ילדים ומשפחותיהם "ליפול בין הכיסאות", להתרוצץ בין קופות החולים , "לזכות" בתורים לטיפול לעוד חדשים רבים ולנסות ולהטיב את השירות לילדים הנזקקים לו."

 מר רוגל מסר עוד כי מרכז וראייטי ירושלים ימשיך להפעיל את "פרויקט התקשורת" - תכנית טיפול מקיפה לילדים צעירים [גילאי שנתיים] עם בעיות תקשורת ומשפחותיהם. התכנית מעניקה טיפול רב-מקצועי ורחב היקף לילדים עם בעיות תקשורת, לצד ליווי והדרכה של בני המשפחה. מטרת הפרויקט הינה לאפשר לילדים להשתלב בסופו במסגרות לימוד רגילות, ולהגיע למיצוי מרבי של הפוטנציאל ההתפתחותי שלהם.

המנכ"ל ציין כי השנה התווספו למערך גני הילדים של וראייטי ירושלים עוד שלשה גנים לחינוך מיוחד. בסך הכול יפעלו במרכז 14 גני ילדים - 6 גנים רגילים ו-8 גנים לילדים עם צרכים מיוחדים הכוללים:

? גן לילדים עם עיכוב התפתחותי בגילאי 2-3 - גן לילדים עם לקויי שפה בגילאי 3-6

? גן לילדים עם לקויות ראייה בגילאי 3-6 - גן לילדים עם עיכוב התפתחותי בגילאי 3-6

? גן לילדים עם פיגור קל בגילאי 3-6

? שלשה גנים לילדים בעלי לקויות מורכבות [פיגור וראייה]

במסגרות השונות של מערך גני הילדים ילמדו השנה כ - 170 ילדים .

לצד הפעילויות והשירותים החדשים תימשך הפעלת השירותים הרבים הפועלים במרכז זה מכבר ובכללם :

? מועדונית העשרה ופנאי במסגרתה פועלים 12 חוגים: דרמה, עיצוב, נגרות, זהירות בדרכים, מחשבים, מטבח לימודי, אומנות, ג'ודו, תנועה, קרמיקה, חד אופן ומוסיקה. במהלך הפעילות משתתף כל ילד בשלשה חוגים שונים ומקבל ארוחה חמה ומזינה. - סדנאות הורים - מעניקות להורים כלים להתמודדות עם הורות לילד עם צרכים מיוחדים.

 ? חדר סנוזלן (חדר לגרייה רב חושית) - חדר טיפולים חדשני המבוסס על מתן גירויים חושיים מבוקרים, בו מתקיימים טיפולים פרטניים לילדים לצד טיפולים של הורה עם ילד באווירה קסומה.

 ? קייטנות - המותאמות לילדים בעלי צרכים מיוחדים ונותנות להם מענה ההולם את צרכיהם במהלך החופשות.

 ? משחקיית ממל"ה - מרכז משחקים טכנולוגי-חינוכי המצויד במתקני משחק משוכללים המותאמים לילדים עם מגבלות מוטוריות, התפתחותיות וקוגניטיביות שונות. השנה תפתח המשחקייה גם לקהל הרחב ותעניק למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים מקום לבילוי משפחתי המותאם לצרכיהם. - אבחונים - בכללם אבחוני פיגור ,אבחונים פסיכולוגיים, אבחונים דידקטיים,אבחוני התפתחות .

? בית ספר להוראה טיפולית ולהוראה מתקנת.

 ? מכון לאבחון וטיפול בבעיות רגשיות ולימודיות

אתר מרכז וראייטי ירושלים - http://www.variety-jerusalem.org.il/

מרכז וראייטי ירושלים הוקם בשנת 1994 כדי לשמש בית חם לילדים בעלי צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. מרכז וראייטי ירושלים הוקם כדי לקדם את זכותו של כל ילד למירב ההזדמנויות למיצוי כישרונותיו ויכולותיו ולקידום השתלבותו בחברה.מרכז וראייטי ירושלים משתייך לארגון וראייטי העולמי, ופועל בשיתוף עם וראייטי ישראל. מרכז וראייטי ירושלים מאגד תחת קורת גג אחת מכלול מסגרות טיפוליות ותמיכתיות, בהן משתתפים מאות ילדים בעלי צרכים מיוחדים.
אתר אינטרנט
http://www.variety-jerusalem.org.il/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה