גזר דינו של מתכנן רצח השר רחבעם זאבי ז''ל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

גזר דינו של מתכנן רצח השר רחבעם זאבי ז''ל  

מאת   28/09/2008 |  נצפה 1821 פעמים
תפ"ח 516/08, מדינת ישראל נ' מג'די רחימה רימאווי

כב' השופטים י' צבן, ג' כנפי-שטייניץ, ר' כרמל

עו"ד גאולה כהן למאשימה, עו"ד מחמוד חסן לנאשם

22.09.2008

הנאשם חבר בארגון החזית העממית שהוא ארגון טרוריסטי. בשנת 2001 היה מעורב בתכנון, פיקוח ומתן הוראות, בשורה של פיגועים בגינם הורשע, לאחר שמיעת ראיות, בעבירות הבאות: חברות בארגון טרוריסטי; רצח; ניסיון רצח (מספר עבירות); ועבירות בנשק. בפיגועים פרי תכנונו של הנאשם נפצעו לפחות 18 אנשים ונגרם נזק רב לרכוש. ביום 17.10.2001 נרצח השר רחבעם זאבי ז"ל, רצח שתוכנן בצורה מדוקדקת על-ידי הנאשם ובוצע בפועל על-ידי אחרים שנשלחו על ידו.
הנאשם הורשע בעבירת רצח בכוונה תחילה לפי סעיף 300 לחוק העונשין שהעונש בגינה הינו מאסר עולם חובה. מדובר בהוראה מנדטורית ולפיכך יש לגזור על הנאשם מאסר עולם.
הנאשם שלפנינו יזם ותכנן שורה ארוכה של פיגועים, הנחת מטעני תופת ומכוניות תופת במקומות שונים בישראל במהלך שנת 2001, תוך כוונה ברורה לקטול אנשים ולגרום נזק. אף אם הוא עצמו לא היה איש שטח, מדובר במי שנושא באחריות מלאה ואף מוגברת לביצוע עבירות חמורות. צבירת עונשים במקרים חמורים כאלה אינה רק מצוות הפסיקה, אלא מחויבת מעצם הניסיונות החוזרים ונשנים לפגוע ולקטול אנשים חפים מפשע, על-ידי הנחת מטענים וירי לעבר כלי רכב נוסעים.
לאור האמור, אנו גוזרים על הנאשם את העונשים הבאים:
בגין עבירת הרצח בה הורשע באישום החמישי - מאסר עולם.
בגין השורה הארוכה של ניסיונות לרצח והעבירות הנוספות בהן הורשע כמפורט לעיל - אנו גוזרים על הנאשם עונש של 20 שנה בגין כל אחד מארבעת האישומים הנוספים בהם הורשע ובמצטבר, ואלה יצטברו לעונש של מאסר עולם. המאסר ימנה מיום 26.2.2002 (עת נעצר על-ידי הרשות הפלסטינית).


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה