נשירת שיער - לרדת לשורש העניין
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

נשירת שיער - לרדת לשורש העניין 

מאת   22/09/2008 |  נצפה 2626 פעמים
ישנם מספר גורמים עיקריים להתקרחות:

1. גנטית - ירישת הגן הגורם לנשירת השיער באופן תורשתי .
2. תזונה לקויה, דיאטה חריפה ובלתי מאוזנת .
3. מתחים נפשיים, דיכאון ואורח חיים לחוץ .
4. חוסר איזון הורמונלי בגוף .

סטטיסטית, כמעט שניים מתוך שלושה אנשים סובלים מסוג כזה או אחר של התקרחות. אחוז גבוה יותר משני שליש של נשים וגברים סובלים מתופעה של נשירת שיער במהלך חייהם .

נשירת שיער, בדומה לצבע העיניים, עוברת בירושה. כלומר, נשירת שיער יכולה לנבוע מסיבות תורשתיות. אצל כ- 60% מהגברים קיימת השפעה גנטית לנשירת שיער ולהתקרחות, בעוד אצל הנשים האחוז עומד על כ- 30%.

בישראל מתקרחים 25% מכלל הנשים מתחת לגיל 40 ו-50% מהנשים מעל לגיל 40, המאבדות שיער משמעותית. לעומת זאת, אצל 40% מהגברים יש התקרחות נראית לעין בשנותה-20 המוקדמות לחייהם.
ניתן לומר בוודאות כי הסיבה השכיחה ביותר נובעתמתורשה גנטית, עם זאת יכולות להיות סיבות רבות נוספות להתדלדלות ולאובדן שיער כגוןהפרעות בתפקוד בלוטות התריס, מחסור בחלבונים, מחסור בויטמינים ובברזל המאפיין בעיקרצמחוניים חולי זולודציה ולכן כדי להבטיח צמיחה תקינה של שיער יש להקפיד על מזוןהמכיל חלבונים, כדוגמת עוף, דגים, ביצים, מוצרי טופו ואגוזים .

ישנם שני סוגי מתחים נפשיים הגורמים לנשירת שיער:

1. הסוג הנפוץ יותר והפחות חמור "Telogen Effluvium" - השיער מפסיק לגדול ונשאר במצב רדום, קרי לא פעיל והוא ינשור חודשיים- שלושה חודשים אח"כ. השיער יצמח ויגדל שוב בטווח זמן של חצי שנה עד עשרה חודשים.

2. הסוג השני נקרא "Alopecia Areata" ונוצר כאשר כדוריות דם לבנות תוקפות את זקיקי השיער. נשירת שיער זאת מאופיינת בנשירה תוך שבועות מספר ולפי צורות של טלאים. השיער יכול לחזור ולגדול שוב, אך בדרך כלל נחוץ טיפול.

ידוע כי קיימת קורולציה ברורה בין רמות הורמון ה- DHT (ההורמון הגורם לבעיות בנשירת שיער) לבין רמות הנשירה, כלומר, ככל שעולה רמת ה- DHT, כך עולה במקביל כמות נשירת השיער.
מוטי מיירוב - בעל רשת "אמריקן לוק" המתמחה בשיטה ייחודית וטבעית להוספת שיער לגברים ולנשים הסובלים משיער דליל ומהתקרחות.
http://www.american-look.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה