מה חסר לך בחיים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה חסר לך בחיים? 

מאת   14/09/2008 |  נצפה 2639 פעמים

לעיתים, כשאני פוגש אנשים חדשים ושואל אותם "מה שלומך?" אני מופתע מהעובדה שאני שומע תשובות חיוביות כמו: "נהדר", "נפלא", "טוב מאד" רק לעיתים נדירות.

פעמים רבות אני עוצר לרגע ושואל אותם מה חסר להם כדי שהתשובה שלהם תשתנה. רובם מופתעים מאד מהשאלה ואני בדרך כלל מקבל תגובה מגומגמת של "אין לי מושג".

חשבו על זה: אדם אינו מרוצה מחייו, ולא לקח את הזמן או השקיע את המאמץ הבסיסי לברר מה יוכל לשפר את חייו ואיך יוכל להשיג זאת!!

להמחשה: אותו אדם, לו היה מבקש לבנות בית, היה הולך לאדריכל שהיה מכין לו שרטוט מפורט שבו היה מופיע כל שקע חשמלי וכל קו מים בתוך הבית. לשרטוט זה קוראים תוכנית. כדי שניתן יהיה לבנות את הבית, על הקבלן המבצע למלא בדיוק אחר ההוראות הכתובות בתוכנית. התוכנית משקפת, הלכה למעשה, את הבחירות של בעל הבית לגבי הבית שהוא רוצה לחיות בו (מבנה הבית, מיקום וגודל החדרים, מיקומה האופטימלי של הטלויזיה השטוחה) יחד עם דרישות המציאות (בטיחות המבנה, דרישות החוק, יעילות, שיקולי קירור וחימום) כפי שעליהן להתגשם בפועל בתהליך הבניה.

באופן מפתיע, זה לא שונה מהחיים שלנו. גם בחיים אנחנו חייבים שתהיה לנו תוכנית מפורטת שמשקפת את הבחירות שלנו לגבי סוג החיים שאנחנו רוצים לחיות, האנשים שאנחנו רוצים להיות ומערכות היחסים שאנו רוצים לחוות. לתוך תוכנית זו עלינו לקחת בחשבון את נסיבות החיים.

אני רוצה להציע לך מספר שאלות שיקחו רק חצי שעה מזמנך לענות עליהן ברצינות – ותוכל/י להתחיל לגבש את התוכנית לחייך:

1. האם אני חי/ה היום את החיים שאני רוצה לחיות?

2. מה לא עובד בחיי?

3. מה אני לא רוצה בחיי?

4. איך ניתן לנסח את הדברים שכתבתי במענה לשאלה הקודמת באופן חיובי – כלומר, מהם הדברים שאני כן רוצה בחיי (לדוגמה: אני לא רוצה לחץ – אני רוצה שלווה, אני לא רוצה מריבות עם בן/בת זוגי – אני רוצה זוגיות אוהבת ונינוחה)?

5. מה אני צריך/ה לעשות אחרת כדי לממש את הדברים שאני רוצה בחיים שלי?

6. מהם הצעדים המעשיים אותם אנקוט החל מהיום כדי להגשים את החיים שאני רוצה לחיות?

כמובן, זוהי רק תחילת העבודה, אך המענה על שאלות אלו ייתן לך כיוון כללי לגבי הכיוון אליו תרצה/י להתחיל לסובב את ספינת החיים שלך. ההגה בידיים שלך!

מייקל בן-דוד הוא מאמן אישי וקבוצתי, עורך דין בהשכלתו. חבר בלשכת המאמנים בישראל ובפדרצית המאמנים הבינלאומית (ICF). נשוי ואב לשני בנים. עתודאי לשעבר, במסגרת שרותו הצבאי כיהן כשופט פלילי וייצג את ישראל באו"ם במספר מו"מ. כמו כן, שימש כיועץ המשפטי של ועדה משותפת לישראל ולרשות הפלסטינית במסגרת הסכמי הביניים. ממייסדי חברת 4Life Coaching, מרצה למשפט בינלאומי בבית הספר למשפטים של המכללה למנהל, מאמן, מנחה מוביל בבי"ס "עוצמה" להכשרת מאמנים ומנחה סדנאות אימון. בקרו באתר האינטרנט שלו: http://www.4LifeCoaching.co.il.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה