אירידולוגיה וצורת אבחון אירידולוגי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אירידולוגיה וצורת אבחון אירידולוגי 

מאת   12/09/2008 |  נצפה 2080 פעמים

אירידולוגיה וצורת אבחון אירידולוגי

מהי אירידולוגיה?

אירידולוגיה היא מדע העוסק בזיהוי חולשות אברי הגוף על ידי אבחון כפי שמשתקפים על פי מקומם בגלגל העין. קרבת העין למוח ולמרכזי העצבים הרבים השולטים בו, עוזרים למפות את אברי הגוף השונים, לזהות בהם חולשות גנטיות או נרכשות, העלולות להביא לתחלואים ומחלות אם לא ישמור האדם על בריאותו.

מקור השם אירידולוגיה הינו בחלק הצבעוני של העין - האיריס IRIS. ברם, אבחון אירידולוגי כולל גם הסתכלות ובדיקה של האישון -PUPIL, הממוקם לרב במרכז האיריס (הקשתית), ושל החלק הלבן של העין המצוי סביב האיריס ונקרא סקלרה ((SCLERA.

האירידולוגיה התחיל כבר לפני אלפי שנים במזרח בכלל ובטיבט בפרט, אך לא ככלי עבודה שגרתי. רק לפני כ-150 שנה התפתחה האירידולוגיה ככלי אבחוני וטיפולי. אדם בשם אינגרד פון פצלי מצא ינשוף עם רגל פגועה, והבחין בעינו של הינשוף שינויים בצבע ובגודל עם כל הליך ריפויי של הינשוף. כשהחלים הינשוף - כבר נראתה עינו לגמרי אחרת. פצלי החל לחקור את הדבר והיה למעשה בין פורצי הדרך. בעקבותיו קמו ממשיכים שהידועים ביניהם הם פרופ' שמידט הגרמני, וג'נסן האמריקאי, כל אחד בשיטתו, וכל אחד עם המיפויים המיוחדים לו .

למה מתייחסים באבחון אירידולוגי?

במהלך אבחון אירידולוגי  מתייחסים למבנה העין וגודלה (גם ביחס לגודל הפנים), לשלושת צבעי היסוד של העין (כחולה, חומה או מעורבת), כאשר כל צבע נושא עימו אפיונים אחרים.

התייחסות לצבע יכולים לעזור, למשל, באיתור מוקדם של קטרקט או גלאוקומה - לחץ תוך עיני, אבחון בעיות הורמונליות, אבחון נטייה לסכרת ובעיות אחרות.

צפיפות הסיבים - הסטרומה שמרכיבים את הקשתית מלמדים על חולשות במערכות, ברקמות, או באברים שונים, תוך חלוקה לקונסטיטוציות.

בעזרת האבחון האירידולוגי ניתן לעמוד על סימנים שונים בגלגל העין, המלמדים גם הם בנוסף לצבעים על מצבם של איברים, רקמות, בלוטות, מערכת העצבים, מערכת העיכול, דם ולב, לימפה, מערכת השלד ואחרים.

אבחון הסקלרה (לובן העין) הינו אבחון החושף מצב פתולוגי נוכחי של המטופל. סימנים וצבעים שונים על-גבי הסקלרה ילמדו על מצבים כמו בעיות בכלי דם, הימצאות או נטייה לפרזיטים, בעיות פיזיות נוספות כמו אפילו אפשרות להתפתחות גידולים, וכן על בעיות רגשיות מהן סובל המטופל והיכולות להשפיע על מצבו הפיזי. גם לסקלרה יש מיפוי של האברים התואמים את מיקומם למיקום האברים כפי שמופיעים על-גבי האיריס, כך שהתייחסות ללובן העין וגם לקשתית העין נותן אבחון אירידולוגי  מושלם.

 


אלישבע הניג

עיסוי רפואי (ללא אופי מיני)

אבחון אירידולוגי

בן גוריון 254, גבעתיים

טלפונים: 03-7322668 נייד: 054-4657977 טלפקס: 03-5716940

elisheva@elisheva.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה