אימון אישי - הדרך להגשמת חלומות...
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אימון אישי - הדרך להגשמת חלומות... 

מאת   09/09/2008 |  נצפה 1751 פעמים
הדרך להגשמת החלומות....

אנשים,כיום, בעידן המודרני רוצים פתרונות מהירים ומיידיים למצוקותיהם.

בתהליך של אימון אין פתרונות קסם, אלא עבודה ממשית בפיתוח כישורים ויכולות אשר נמצאים אצל המאומן, אך הוא עדיין לא הצליח לחשוף אותם ולהיות מודע להם.

אנו כבני אדם נולדנו עם מטען גנטי (תכונות,יכולות, מראה חיצוני) ורכשנו במהלך חיינו מטען סביבתי (דפוסי התנהגות, כישורים).

תפקיד המאמן הוא לעזור למאומן להיות מודע לכישורים וליכולות אשר קיימים בו, לטפח אותם, לחזק את נקודות החוזק ואת נקודות החולשה ולתת למאומן כלים מאוד פשוטים ומעשיים ליצור פריצת דרך בחייו כלומר: להביא את המאומן למקומות אשר המאומן לא האמין שיוכל להגיע אליהם ולממשם.

לפי גישתי , יכולתי כמאמנת היא לעזור לאדם לחשוף ולהעלות מתחת לפני השטח נושאים שהאדם אינו מודע להם.

אני מקשיבה למאומן מתחת למעטה החיצוני בו נאמרים הדברים, ומתייחסת למשמעות אשר הוא נותן לדברים.

מתוך ההקשבה ניתן להבין פעמים רבות מה עוצר את האדם מלהשיג את מטרותיו ולהגשים את חלומותיו? ניתן להבין מדוע הוא תקוע בדפוס התנהגות מסוים (לדוגמא גבר שאינו מסוגל להתחייב לזוגיות ארוכת טווח או אישה שנמשכת לגברים שמתיחסים אליה בצורה לא טובה).

מתוך ההקשבה ניתן להתאים לאותו אדם את סוג הטיפול/המשימה שעליו לבצע, ע"מ שיוכל להגשים את עצמו.

משימה יכולה לבוא לידי ביטוי באמצעות תרגיל לבית בו על המאומן לבצע תהליך של חזרה אחורה אל עברו ע"מ למצוא את המקום בו נתקל לראשונה בדפוס המעכב שלו.

משימה נוספת יכולה להיות בצורה של טבלה בה האדם מפרט סיטואציות הקורות בחייו, כיצד הוא מתמודד איתן וכיצד הוא מרגיש כלפיהן.

משימות אלו יכולות לעזור למאומן לאתר את הדפוס המקובע שלו.

איתור הדפוס יביא את המאומן להיות במודעות ומתוך כך יכול המאומן באמצעות שיטות וטכניקות נוספות להתחיל את השינוי בדפוס החשיבה וההתנהגות. שינוי בדפוס החשיבה הוא , כמובן, השלב הראשון לפריצת דרך בכל תחום בחיים.

לדוגמא: אישה שמנסה כבר שנים לרדת במשקל ואינה מצליחה. הדפוס והרגש המקובע שלה הוא שבין כה היא חלשת אופי וחסרת יכולת מכדי להצליח להתמיד בדיאטה.

את הדפוס הנ"ל היא איתרה בילדותה כאשר נאמר לה ע"י הוריה, שהיא לעולם לא תוכל להצליח להתמיד בשום דבר כיוון שהיא כשלון מהלך.

משפט זה שנאמר שוב ושוב ע"י הוריה הטביע בה את דפוס הכשלון וכיום כאשר היא לוקחת על עצמה משימה כלשהיא, הדפוס הזה שב וחוזר שוב ושוב. החשש שבה מפני כשלון הוא כל כך עמוק, שהיא מוותרת מלכתחילה.

אחד הדרכים לפרוץ את הדפוס המקובע הוא להציב יעד ולעבוד לקראתו וגם את זה ניתן לממש באימון.

תתפלאו לדעת שלעיתים כל שנדרש, הוא להציב יעד ברור ולתחום אותו במסגרת זמן. לעיתים מאומנים כל כך מבולבלים ואין ביכולתם, אפילו, להתמקד ביעד מאוד מוגדר , וכאשר המאמן תומך ועוזר להם במיקוד של היעדים, המאומן לוקח על עצמו את המשימה ומבצע אותה באפקטיביות רבה.

לעיתים נדרשות טכניקות שונות ע"מ לגרום למאומן להגשים את חלומותיו כגון: לעזור לו הציב יעדים ברורים במשך פרק זמן ארוך יותר, להניע אותו להתקשר למקומות מסוימים, לאנשים מסוימים, להפחית את מידת הפחד מביצוע משימות, לתמוך בו בכשלונותיו ולעזור לו להתגבר על רגעי השבר בחייו.

שיטת הטיפול שלי כוללת פעמים רבות גם טיפולים אנרגטיים, שמטרתם היא לשחרר את המאומן מהלחץ בו הוא נמצא, מהפחדים האופפים אותו, מחסמים אנרגטיים שהוא אינו מודע להם ועוד.

השילוב של טכניקות אלו הוא שילוב מצוין כיוון ששיטה אחת עובדת על החשיבה והרגש והשיטה השניה עובדת על הגוף הפיזי.

מטופלים אשר חוו שיטת טיפול אחת כזו או אחרת, דיווחו לעיתים, שהיה חסר משהו בטיפול שהיה יכול לקדם אותם בצורה אפקטיבית יותר אל עבר מטרותיהם. זאת הסיבה שהחלטתי בטכניקה הטיפולית שלי לשלב את שני סוגי הטיפול, ההנעתי והרגשי הוליסטי.

ניתן לקרוא עוד ב:
www.eliady.co.il
מיכל דן
מאמנת אישית להעצמה ומטפלת ברייקי
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה