הם טובים. הם משתפי פעולה. אבל הם מנותקים מעצמם לחלוטין. הכירו את אנשי הכן
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הם טובים. הם משתפי פעולה. אבל הם מנותקים מעצמם לחלוטין. הכירו את אנשי הכן 

מאת   09/09/2008 |  נצפה 2205 פעמים


הם טובים. הם משתפי פעולה. אבל הם מנותקים מעצמם לחלוטין. הכירו את "אנשי הכן" / מאת יואב ברנזוןאני חייב כי אני לא מרגישאנשים שלא מסוגלים להגיד את המילה "לא" פועלים ממקום של חובה ולא ממקום של בחירה. הם "מרגישים" שהם חייבים, כשלמעשה הם אינם מרגישים אלא חושבים. במקום להיות קשובים לעצמם ולרגשות שלהם הם קשובים לתפקיד אותו הם "צריכים" למלא. "אנשי הכן" הם אנשים שבדרך כלל נוטים למלא את הפונקציה האחראית במערכת היחסים. הם אלה שדואגים לצרכים הפיזיים, הם אלה שחושבים קדימה, הם אלה שלוקחים אחריות, הם אלה שמפעילים מחשבה ותכנון."אנשי הכן" מקריבים את עצמם עבור בני זוגם ועבור סביבתם. הם עושים הכל כדי שכולם יהיו מרוצים, מבלי באמת לשאול את עצמם - האם אני מרוצה? הסיפוק הגדול שלהם הוא לשרת אחרים ולספק את רצונותיהם. הם דוחים את הצרכים שלהם לטובת הרצונות של בני הזוג שלהם, עד כדי כך שברוב המקרים הם אינם מודעים למה שהם באמת רוצים וצריכים באופן אישי.לרצות את כולם - כדי שיאהבו אותי"אנשי הכן" רוצים שכולם יאהבו אותם. הם אינם מסוגלים להתעמת עם אנשים בצורה חזיתית ורגשית. עצם המחשבה ששונאים אותם או שלא מרוצים מהם מדירה שינה מעיניהם. לדעתם, הצלחה אמיתית קשורה לכך שכולם יאהבו אותם. "אנשי הכן" הם אנשים שאינם מוכנים שלא להצליח ושאינם יודעים לקבל את המילה "לא" מאנשים אחרים. "אנשי הכן" הם אנשים שאפתניים מאוד, פרפקציוניסטים, מסורים ויסודיים. עבור אישורים חיצוניים כמו הצלחה חומרית ואהבה מאחרים הם יהיו מוכנים לעשות הכל ולהקריב מעצמם את הכל.ל"אנשי הכן" אין חלומות אמיתיים משל עצמם. החלומות שלהם - אינם שלהם, אלא של החברה, של הסביבה ושל הוריהם. הם אינם מעיזים לפרוץ גבולות, להיות יצירתיים ולחרוג מן השורה. הם תמיד צריכים להיות "בסדר" וכמו כולם, ולכן שבירה של מוסכמות, מרדנות, מקוריות וייחודיות - מרתיעים אותם ואף מאיימים עליהם. "אנשי הכן" הם אנשים מאוד שמרניים ובנאליים. הם מסתירים את עצמם מסביבתם וקוברים את הילד שבהם עמוק בתוכם.ללמוד להגיד "לא" זה גם ללמוד להגיד "כן" אמיתי לעצמנולהיות קשוב לעצמך פירושו לפעול ממקום של הרגשה ולא ממקום של מחשבה. כשמשהו לא נוח לנו או לא מתאים לנו - עלינו לומר "לא" ללא חשש. אנחנו לא מכונה - אנחנו בני אדם, ולכן זה פשוט בלתי אפשרי שנאמר תמיד "כן". אם ברצוננו לחיות את החיים האמיתיים שלנו - עלינו לשים את עצמנו בראש הפירמידה, ולפעול קודם כל לפי מה שמרגיש לנו נכון. זכרו, החיים אינם טכניים אלא יצירתיים. החיים אינם נוסחה אלא משהו דינאמי ואמיתי.מי שלא יודע להגיד "לא" לאחרים - הוא אדם חלש. מי שלא יודע "לא" לאחרים - הוא אדם מלאכותי. מי שלא יודע להגיד "לא" לאחרים - מקריב את עצמו ואת הצרכים החשובים לו. מי שלא יודע להגיד "לא" לאחרים - פוחד להודות במה שהוא מרגיש. מי שלא יודע להגיד "לא" לאחרים - לא יודע להגיד כן אמיתי לעצמו. מי שלא יודע להגיד "לא" לאחרים - שם על עצמו מסכה. מי שלא יודע להגיד "לא" - מאבד את עצמו.וטיפ לסיום: אתם חשובים בדיוק כמו אחרים. אל תגידו "כן" לאחרים על חשבון עצמכם.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה