מהי תפיסה רחבה וכיצד משתחררים מתפיסה צרה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי תפיסה רחבה וכיצד משתחררים מתפיסה צרה? 

מאת   09/09/2008 |  נצפה 2436 פעמים


מהי תפיסה רחבה וכיצד משתחררים מתפיסה צרה? / מאת יואב ברנזון

תפיסה צרהתפיסה צרה היא גישה לחיים שכוללת מספר מאפיינים ברורים: פרפקציוניזם קיצוני, תקיעות, בחינה של תוכניות, מטרות או רעיונות מספר רב מאוד של פעמים, רגשות אשם, עשייה מועטה מדי, נטילת סיכונים אפסית וניסיון להגיע לדיוק של מאה אחוז.אנשים בעלי תפיסה צרה הם אנשים שחוששים לעשות הרבה, שפוחדים לירות לכל הכיוונים, שמעדיפים לא להתאמץ יותר מדי, שבוחרים להשיג דברים בקלות רבה מדי כך שהדברים יגיעו אליהם במקום שהם קצת יתאמצו בשביל להשיג דברים.תפיסה רחבהלתפיסה רחבה בחיים ישנם מאפיינים שונים: גמישות מחשבתית, עשייה מרובה, זרימה עם דברים, פשרנות מסוימת, נטילת סיכונים מחושבים, ידיעה שדיוק של מאה אחוזים הוא בלתי אפשרי, העדר רגשות אשם אלא גישה חיובית ויכולת ליהנות מדברים ולראות את החלק המלא ולא את החלק החסר.אנשים בעלי תפיסה רחבה הם אנשים שעושים המון, שלא מחשבנים לכל דבר, שמסוגלים לירות להרבה כיוונים בו זמנית, שאינם מתעקשים להגיע לרמת דיוק גבוהה בחיים, שמוכנים להתאמץ כדי להשיג דברים, שלא מחכים שהדברים יגיעו אליהם אלא יוצאים החוצה ויוזמים פעולות שונות ומגוונות.מעבר מתפיסה צרה לתפיסה רחבהכדי לעבור מתפיסה צרה לתפיסה רחבה יש לשנות גישה לחיים. מי שמוכן לנסות גישה אחרת ושונה מעט, גישה משוחררת וזורמת יותר - יגלה שהוא מגיע לתוצאות טובות בהרבה מהגישה הישנה והצרה שלו.גישה רחבה מאפשרת ביצועים טובים יותר, השגת מטרות בצורה מהירה יותר, תחושות חיוביות והנאה מהתהליך בעוד שגישה צרה היא גישה תקועה וכבדה שהחיסרון המרכזי שלה הוא הניסיון להתמודד עם בעיות בצורה נקודתית וקיצונית ולא בצורה מערכתית והרמונית.וטיפ לסיום: ככל שיש לכם גישה רחבה יותר - כך אתם משיגים יותר.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה