חשיבה נכונה חייבת להיות מורכבת מחשיבה אופנסיבית ודפנסיבית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חשיבה נכונה חייבת להיות מורכבת מחשיבה אופנסיבית ודפנסיבית  

מאת   09/09/2008 |  נצפה 2845 פעמים


חשיבה נכונה חייבת להיות מורכבת מחשיבה אופנסיבית ודפנסיבית / מאת יואב ברנזוןהמגן והחרבכדי לחשוב נכון עלינו לעשות שימוש בשתי האונות של השכל שלנו - אונת המגן ואונת החרב. רק שילוב מוצלח ומתואם של שתי האונות הללו יאפשר לנו לחשוב נכון באמת.אונת המגן היא האונה המגנה שלנו. היא מאפשרת לנו להתגונן מפני מניפולציות של אנשים אחרים, מפני עלבונות, מפני האשמות, מפני ביקורות, מפני שיפוטיות יתר ומפני ניסיונות לנצל אותנו בידי אחרים. לעומת זאת, אונת החרב היא האונה המאפשרת לנו ליצור ולהשיג את המטרות שלנו, להיות שיטתיים ויציבים בתפקוד שלנו, לא להרים ידיים ולשאוף תמיד להתגבר ולנצח את הפחדים והחששות שלנו.המערכת החיסונית והמערכת התוקפניתלמעשה, כמו בגוף כך גם בראש, יש לנו מערכת חיסונית ומערכת תוקפנית. המערכת החיסונית מגנה עלינו מפני מיליוני מזיקים וחיידקים התוקפים אותנו בכל רגע נתון. המערכת התוקפנית לעומת זאת, היא המערכת שמאפשרת לנו לפעול בצורה תקינה, לגדול, להתרחב ולצמוח עוד ועוד.חשיבה נכונה מבוססת על שילוב של המערכת החיסונית והמערכת התוקפנית. במילים אחרות, על השילוב שבין היכולת שלנו לחסל שליליות, התנגדויות פנימיות, הרס עצמי וחוסר ביטחון יחד עם העוצמה שלנו לחשוב חיובית, בצורה בוטחת, טובה, מתרחבת, גדלה ושופעת.מהי חשיבה נכונה?כדי לחשוב נכון עלינו ללמוד לנטרל את כל השליליות שבנו, ולהתמיד לבחור בחיובי וביפה שבתוכנו. שילוב של יכולת הגנתית עם יכולת התקפית שם אותנו בעמדה חיובית ונכונה לעצמנו ולחיים.חשיבה נכונה ופוזיטיבית היא תוצאה של שיתוף הפעולה שבין ההגנתי להתקפי, בין החיסוני לשפע הבריאותי, בין הדפנסיבי לאופנסיבי. מי שמצליח לנטרל את ההרס העצמי שלו ואת חוסר הביטחון שלו, ובמקביל להיות מסוגל ליצור ביטחון עצמי, מיקוד, חזון וחיוביות - חושב נכון, כלומר מפעיל את שתי האונות שלו בהצלחה ומייצר את התנאים האפוטימליים לחיים טובים ומאושרים.וטיפ לסיום: עשו לכם הרגל קבוע - נטרלו את הדיכאון והתמידו בחזון.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה