ככל שאנו מתעצמים - כך מידת האחריות האישית שלנו דווקא גדלה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ככל שאנו מתעצמים - כך מידת האחריות האישית שלנו דווקא גדלה  

מאת   06/09/2008 |  נצפה 1824 פעמים


ככל שאנו מתעצמים - כך מידת האחריות האישית שלנו דווקא גדלה / מאת יואב ברנזוןיותר זכויות - יותר חובותככל שאנו הופכים מאנשים חלשים לאנשים עוצמתיים - אנו רוכשים לעצמנו לא רק זכויות וכוחות חדשים אלא גם חובות, מגבלות ומטלות נוספים. שימו לב, אדם עוצמתי חייב לעמוד במילה שלו, חייב לשמור על גבולות, חייב לכבד אחרים, חייב להראות דוגמה אישית, חייב להתאמץ ולעבוד קשה, חייב להיות מצויין, חייב להקפיד על החיוביות שלו ועל הסדר שלו בחייו.לעומת זאת, לאדם חלש אין הרבה חובות או מגבלות. הוא יכול להרשות לעצמו לפעול בצורה שקרית, ללא מחוייבות, ללא אמינות, ללא עקביות וללא השקעה. זכרו, ככל שאתם מתעצמים וזוכים בכוחות - כך גם רשימת החובות שלכם תלך ותגדל, כך שאם לא תקיימו את החובות הללו - תאבדו במשך הזמן גם את העוצמות והכוחות החדשים שלכם.ככל שאנו מתעצמים - עלינו להשתמש בכוחות שלנו בצורה אחראית והרמונית יותרהמאסטרים הגדולים ביותר של קראטה או ג'ודו הם האנשים העדינים, הרגישים והלא אלימים ביותר שתפגשו. דווקא משום שהם עוצמתיים כל כך - הם אינם נזקקים לבטא אלימות, תוקפנות או כוחניות.זכרו, עוצמה אמיתית היא אחריות ואיזון - לא הפקרות. לכן, אם ברצוננו לשמר את העוצמה שלנו - עלינו להקפיד להפעיל את הכוחות והעוצמות שלנו בצורה נכונה, שקולה ורכה. עלינו להפעיל את אותם הכוחות בצורה מאוזנת ולא משתלחת, בצורה הרמונית ולא ברוטאלית, בצורה מעודנת ולא נטולת רסן.עוצמה אמיתית אינה אלימות אלא איזוןהנטייה הראשונית של אנשים שעוברים מחולשה לעוצמה היא לפעול בכוח, במהירות, בצורה משוחררת ותוקפנית מדי. זכרו, מי שאינו מורגל בחופש - ינצל את החופש שלו לרעה. רק מי שהוא באמת בעל כוח - יכבד את הכוח שלו, ישמר אותו וירסן אותו.אם תשמשו בכוחות שלכם בצורה הרמונית - רק תתעצמו יותר. אם תלמדו לבטא את הכוחות שכםל בצורה רכה ועדינה - רק תצברו עוד ועוד עוצמה וכוח. אחרת, בכך שאתם אלימים או כוחניים - אתם דווקא מאבדים את עוצמתכם ומתרחקים ממנה.וטיפ לסיום: בעידן בו זכויותיו של הפרט הם במרכז - על הפרט לרסן את עצמו בכוחות עצמו, כי הפרט הוא הריבון.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה