התמכרות לריגושים רק מגבירה את הריקנות בחיים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

התמכרות לריגושים רק מגבירה את הריקנות בחיים  

מאת   06/09/2008 |  נצפה 6460 פעמים


התמכרות לריגושים רק מגבירה את הריקנות בחיים / מאת יואב ברנזוןאל תחפשו את מה שהיה לכםהטעות הגדולה ביותר של אנשים בעלי סף ריגוש גבוה מדי היא חיפוש אחרי שיאים יותר ויותר גדולים במערכות היחסים שלהם. כאשר הם מסיימים מערכת יחסים סוערת אחת, הם מחפשים מערכת יחסים חדשה שתהיה סוערת לא פחות ואף יותר. הם מחפשים את מה שהיה להם, במקום את מה שהם צריכים באמת. הם מחפשים עוד מאותו הדבר במקום משהו מאוזן ונכון. במילים אחרות, הם מתקשים לנהל מערכות יחסים משום שהם מחפשים אנשים שירגשו אותם במקום לרגש את עצמם ולהיות בריגוש מהחיים.גישה כזו דומה לגישה של מתמכר לסמים - ככל שהזמן עובר הוא זקוק לכמות סם גדולה וחזקה יותר ויותר, ואינו יכול להסתפק "בקצת פחות". שימו לב, המחלה הבסיסית של המכורים לריגושים הוא אפטיות, סגירות, אטימות ופחד. ככל שהם מחפשים את הדברים הגדולים, את השיאים, את הריגושים ואת ההתלהבויות הסוחפות והמוטרפות - כך למעשה הם נסגרים מפני העולם ומאבדים באופן הדרגתי את היכולת שלכם להינות מהדברים הקטנים והפשוטים משום שסף הריגוש הגבוה שלהם ממשיך לעלות במקום לרדת.אל תפחדו משגרה ומיציבותככל שאנשים מחפשים ריגושים גדולים יותר בחיים שלהם ובמערכות היחסים שלהם כך קשה להם למצוא פרטנרים מרגשים יותר משום שהם מאבדים עניין במהירות. באופן אבסורדי, ההתמכרות לריגושים גורמים להם לפתח בתוכם אפטיות וחוסר סבלנות הולכת וגדלה כלפי אנשים, כלפי מערכות יחסים וכלפי האהבה.החשש משגרה ומבנאליות דוחף אותם לחפש בקדחתנות אחר ריגושים מזוייפים - אך אותם הריגושים בדיוק הם אלה שגורמים להם להיות עמוק בפנים אנשים הרבה יותר שגרתיים ובנאליים מכל אדם אחר. זכרו, דווקא מי שאינו מפחד משגרה ומשיטתיות - מגלה את הייחודיות. דווקא מי שמסוגל גם להכניס את עצמו לשגרה ולמסגרת - מגלה את המקוריות, היצירתיות והדינמיקה של החיים. לכן, במקום לפחד מהשגרה העריכו את הדברים הקטנים. למדו למצוא הנאה ואושר בהשגים הפעוטים, בדקויות של החיים, בדברים הפשוטים.שימו מסגרת לריגוש שלכםאם לא תשימו גבול לצורך שלכם בריגושים - תמצאו את עצמכם בריקנות הולכת וגוברת. אדם בעל סף ריגוש נמוך - נהנה כמעט מכל דבר נחמד, כמו ילד קטן שנמצא בפליאה מתמדת מהחיים. לעומת זאת, אנשים בעלי סף ריגוש גבוהה - אינם מתלהבים כמעט מכלום, כי הם כבר חוו שיאים וריגושים כאלה שכמעט כל ריגוש "רגיל" אינו מזיז להם.זכרו, החכמה בחיים היא להמשיך ולהינות מהדברים הפשוטים והקטנים. החכמה בחיים היא להמשיך ולהיות פתוח לדברים הרגילים, ולא לקבל את הכל כמובן מאליו. החכמה בחיים היא להעריך את היופי שקיים סביבנו לפני שאנו מחפשים בצורה נואשת אחר שיא חדש.וטיפ לסיום: מי שמתמכר לריגושים, בסופו של דבר מאבד לא רק את הטעם לחיים אלא את החיים עצמם.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה