פינוק היא תכונה שאינה קשורה בכמות הכסף שלנו אלא בגישה שלנו לחיים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פינוק היא תכונה שאינה קשורה בכמות הכסף שלנו אלא בגישה שלנו לחיים  

מאת   06/09/2008 |  נצפה 1890 פעמים


פינוק היא תכונה שאינה קשורה בכמות הכסף שלנו אלא בגישה שלנו לחיים / מאת יואב ברנזוןאנשים מפונקים אינם אנשים עשיריםפינוק היא תכונה שקשורה בגישה שלנו לחיים ובציפיות שלנו מהחיים, ולא בכמות הכסף שיש לנו. זכרו, פינוק או התפנקות אינן תכונות של עשירים אלא תכונות הנמצאים דווקא אצל אנשים שאין להם כסף או שהם עניים.בניגוד לדעה המקובלת כאילו עשירים הם אנשים מפונקים ואילו עניים אינם מפונקים - האמת היא בדיוק הפוכה. ברוב המקרים - העשירים חרוצים מהאדם הממוצע, עובדים יותר שעות ממנו ומשקיעים מעצמם הרבה יותר ממנו.התפנקות נובעת מגישת גן עדןהתפנקות נובעת מגישת "המגיע לי". זוהי בדיוק הגישה ששררה בגן העדן לפני הגירוש, גישה שבה אדם וחווה קיבלו הכל מאלוהים ללא מחיר וללא מאמץ - והכל היה מוכן ומוגש עבורם מבלי שהם היו צריכים לעשות דבר לשם כך. אחת הסיבות המרכזיות לכך שאדם וחווה גורשו מגן העדן הייתה כדי להפסיק את גישת "המגיע לי" ובמקומה לאמץ גישה של "אני יכול לבד".זכרו, עצם הציפייה שהדברים יגיעו אלינו ללא מאמץ וללא הקרבה, מבלי להיות מוכנים ללכת עד הסוף ולתת מעצמנו את הנשמה - היא הפינוק בהתגשמותו והיא שורש הרע.מדוע חריצות הוא תכונה בונה?חריצות היא תכונה בונה, לא רק מפני שהיא מביאה לתוצאות בחיים, אלא בעיקר משום שהיא מעניקה לנו אנרגיות וכוחות פנימיים לחיות בשמחה.פינוק היא תכונה הרסנית משום שהיא מחלישה אותנו מבפנים - היא אינה גורמת לנו להרגיש חזקים יותר אלא דווקא חלשים יותר ומנוונים יותר. לעומת זאת, חריצות גורמת לנו להיות טעוני אנרגיה, ודוחפת אותנו לחיות בהתלהבות גדולה ובחוזק פנימי הולך וגדל.וטיפ לסיום: ככל שאנו חרוצים יותר ומכריחים את עצמנו להתאמץ יותר - דווקא אז אנו הופכים למשולהבים, חזקים ומלאי כוחות עוד יותר.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה