מבט רגשי מסוגל לשנות את המציאות הזוגית שלנו
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מבט רגשי מסוגל לשנות את המציאות הזוגית שלנו  

מאת   06/09/2008 |  נצפה 2154 פעמים


מבט רגשי מסוגל לשנות את המציאות הזוגית שלנו / מאת יואב ברנזוןאנו בוחרים כיצד להסתכל על המציאותהמציאות הזוגית שלנו היא תוצאה של זווית הראייה והגישה הזוגית שלנו. אם הגישה שלנו רציונלית - כי אז נמשוך אלינו בני זוג רציונליים, מקובעים ומחושבים. אם הגישה שלנו היא חושית ועצבית - נמשוך אלינו בני זוג חושניים ולא יציבים. לעומת זאת, אם הגישה שלנו היא רגשית - נזמן לחיינו מערכות יחסים אינטימיות ושלמות.אנו חופשיים לבחור כיצד להסתכל על המציאות הזוגית ועל המציאות בכלל. אין חוק המחייב אותנו להתבונן במציאות בצורה כלשהי. אין אדם שיכול לבוא ולומר לנו איזו דרך עדיפה. הבחירה היא שלנו, בהתאם לטעם האישי שלנו ולאופי שלנו. ייתכן שתקופה מסוימת נעדיף להתבונן על המציאות במבט תכליתי, ובתקופה אחרת במבט חושי או רגשי. אנו חופשיים לאמץ לעצמנו גישות שונות, המתאימות למצבים שונים, בהתאם לדינאמיות של העולם המודרני.הדרך שאנו מסתכלים על המציאות משפיעה על המציאותהמציאות אינה רק הדרך בה אנו מסתכלים עליה אלא הדרך בה היא מסתכלת עלינו חזרה. אם אנו מסתכלים על המציאות במבט אופטימי אמיתי - המציאות תחזיר לנו שיקוף דומה. אם אנחנו באמת מחייכים לעולם - העולם יחייך אלינו חזרה. באותה המידה, אם נתבונן במציאות במבט מריר וציני - העולם ישיב לנו בתמונה עגומה, קשה ומכאיבה בחזרה.עלינו להבין שבינינו לבין המציאות ישנה מערכת של יחסי גומלין. מי שמניע את יחסי הגומלין הללו זה אנחנו - ולא המציאות. המציאות רק מגיבה לדרך בה אנו בוחרים להסתכל עליה. הכוח לשנות את המציאות תמיד נמצא בידיים שלנו. והכוח הזה תלוי בראש ובראשונה בדרך בה אנו מתבוננים ורואים את המציאות.המבט הרגשימבט רגשי שונה ממבט תכליתי או ממבט רגיש. במבט הרגשי אנו מתבוננים במציאות ממקום של מיקוד, שלווה, קבלה ושחרור - ולכן המציאות עצמה הופכת בהדרגה לכזו. כאשר אנו מרגישים בפנים שאיננו חסרי אונים וחסרי כוחות אלא עוצמתיים וחזקים. כאשר אנו מרגישים שאיננו נתונים בידיים של אף אחד אלא שאנו חופשיים ומשוחררים. כאשר אנו מרגישים שאיננו קורבן של אף אחד אלא אדונים לגורלנו - אנו מתחילים להתנהג בהתאם. ובעקבות השינוי הפנימי שמתרחש בתוכנו גם המציאות והעולם משתנים ביחד אתנו, ומחייכים אלינו בחזרה.מבט רגשי הוא מבט אוהב ומקבל. אנו פחות משקיעים אנרגיה או מאמץ במלחמה עם המציאות ובצורך לשנותה. במקום זאת, אנו ממקדים את יכולתנו פנימה. אנו משפיעים על המציאות ממקום של דמיון, עוצמה רגשית, יצירתיות וזרימה. במקום להילחם במציאות - וכך להפוך את חיינו לרצף בלתי פוסק של מאבקים קשים - אנו מפוררים את ההתנגדויות הפנימיות שלנו, וכך מאפשרים למציאות שלנו להיות הרמונית ונעימה.וטיפ לסיום - במקום לנסות לשנות את המציאות ולהטיח "את הראש בקיר" נסו לשנות את ההרגשה הפנימית שלכם ולצפות בתוצאה כפי שהיא משתקפת במציאות...יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה