אנשים שרוצים להסיר מעצמם אחריות נוהגים להלקות את עצמם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אנשים שרוצים להסיר מעצמם אחריות נוהגים להלקות את עצמם 

מאת   06/09/2008 |  נצפה 1754 פעמים


אנשים שרוצים להסיר מעצמם אחריות נוהגים להלקות את עצמם / מאת יואב ברנזוןהלקאה עצמית היא שיטה להתחמק מאחריות עצמיתאחת השיטות היעילות והנפוצות ביותר להתחמק מאחריות אישית ולמנוע שינוי עצמי היא הלקאה עצמית. כל סוג של ביקורת עצמית, רגשות אשם, הלקאה, ביטול עצמי, תסכול עצמי ותחושה של זעם עצמי - כל אלה הן שיטות לעקוף את הצורך שלנו בשינוי.כשאנחנו מלקים את עצמנו - אנחנו בסך הכל מרעילים את עצמנו לשווא. איננו עושים שום דבר חיובי לעצמנו חוץ מלעניש את עצמנו על כך שאיננו מספיק טובים בעיני עצמנו.במקום לבקר את עצמכם - שנו את עצמכםזה קל לבקר את עצמנו ולהלקות את עצמנו על כך שלא עשינו משהו שיכולנו לעשות או ששוב חזרנו ועשינו משהו שאסור היה לנו לעשות. הקלות שבה אנחנו מלקים את עצמנו משחררת אותנו מלהפיק לקחים, מלעשות שינוי אמיתי בתוכנו ומלקחת אחריות על חיינו.זכרו, הענשה והלקאה עצמית רק מקבעת ומנציחה את הבעיות שלנו. היא אינה פותרת אותם, אלא רק משרישה אותם עמוק יותר בתוכנו. היא נותנת לנו את התירוץ המושלם להמשיך ולהיות מי שאנחנו, תמורת סוג של ענישה עצמית קולקטיבית והרעלה עצמית בתחושות של ביקורת ושל חוסר קבלה עצמית.שינוי הוא התשובהאל תכסחו את עצמכם בביקורת - זהו בזבוז מוחלט של זמנכם. אל תחבטו בעצמכם עד זוב דם - זהו סוג של הרס עצמי ללא כל תכלית.זכרו היטב, כל יום הוא יום חדש וטוב להתחיל להשתנות. כל יום הוא יום טוב להתחיל הכל מהתחלה. כאשר אתם עושים טעות - אינכם צריכים לחזור עליה רק משום שכבר התרגלתם לעשותה. דעו לכם - בכל יום אנחנו מתחילים מאפס. כל יום יכול להיות עבורנו יום של התחלה חדשה.וטיפ לסיום: כל יום נסו לשנות משהו אחד קטן בכם.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה