איך סוגרים חשבונות עם אנשים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך סוגרים חשבונות עם אנשים? 

מאת   06/09/2008 |  נצפה 2876 פעמים


איך סוגרים חשבונות עם אנשים? / מאת יואב ברנזוןסגירת חשבון בדרך של מאבקרוב האנשים מנסים לסגור חשבונות עם אנשים שפגעו בהם או שאכזבו אותם בדרך של מאבק. הם מנסים לחנך אותם, לפגוע בהם בחזרה, לנקום בהם או להראות להם שהם "ניצחו" אותם.מאבק אינו דרך לסגור חשבון אלא דווקא דרך בטוחה להשאיר את החשבון פתוח לכל החיים. מאבק אינו סוגר דבר אלא רק פותח עוד מעגלים של כאב, פציעה, ציפייה, אכזבה, רעלים ושליליות עם אותו אדם שיש לנו איתו חשבון.סגירת חשבון בדרך של ויתוריש אנשים שנוטים לסגור חשבונות בדרך של ויתור. הם אינם אומרים דבר, הם אינם נאבקים, הם פשוט מוותרים ושותקים - דבר שכמובן אינו סוגר את החשבון, אלא רק קובר את הכאבים והרעלים עמוק יותר בפנים.אנשים שמוותרים הם אנשים שמסתירים את הכאב, הזעם והאכזבה שלהם בתוכם, הם אוכלים את עצמם והם ממשיכים לכעוס על עצמם מבפנים - בעוד שכלפי חוץ הם אינם שעושים "גלים" ואינם רבים. במשך הזמן אותה "אכילה פנימית" יוצרת נזקים עצמיים גדולים, ולמעשה יוצרת תוצאה זהה לדרך של מאבק, אלא רק שהמאבק הוא פנימי וסמוי ולא חיצוני וגלוי.סגירת חשבון בדרך של סליחהסגירת חשבון בדרך של סליחה היא הדרך הטובה ביותר לסגור חשבון עם אנשים שפגעו בכם, אכזבו אתכם או הזיקו לכם. למעשה, זו הדרך היחידה לסגור באמת את היחסים ולהמשיך הלאה.חשוב להבין שכאשר אדם סולח למי שפגע בו או הזיק לו - הוא אינו מסכים עם מה שאותו אדם עשה לו, אלא הוא פשוט משחרר את עצמו מאותו אדם כדי שהוא יוכל להמשיך הלאה את חייו, בלעדי אותו אדם. הסליחה אינה כלפי אותו אדם - אלא הסליחה היא סליחה עצמית ושחרור עצמי. סליחה לאדם פירושה - אני מקבל את מה שעשית לי, אני סולח לך על כך ואינני כועס עליך יותר כי אני באמת רוצה לסגור את החשבון שלי את איתך, אני רוצה לשחרר את הכאב והכעס והרעלים שנמצאים בתוכי ואני רוצה להמשיך בחיי בלעדיך.וטיפ לסיום: החיים הם שיעור והמחיר הוא שכר לימוד. אל תנסו לגבות מחיר מאנשים שבאו בעצם ללמד אתכם לקח או שיעור חשוב בחיים. סלחו להם ושחררו אותם כדי שתוכלו להמשיך בחייכם בצורה בריאה ומשחררת יותר. היקום כבר ידאג ליתר.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה