בחנו את עצמכם - האם אתם שייכים לצד הקונים או לצד המוכרים בחיים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בחנו את עצמכם - האם אתם שייכים לצד הקונים או לצד המוכרים בחיים? 

מאת   06/09/2008 |  נצפה 1644 פעמים


בחנו את עצמכם - האם אתם שייכים לצד הקונים או לצד המוכרים בחיים? / מאת יואב ברנזוןהקונים [ Buy side]קונים הם אנשים אגרסיביים, מוחצנים, מחזרים ולהוטים. הם יודעים להוריד במחיר, להתמקח על כל דבר, למצוא את ה"מציאות", הם יודעים לחזר, לשכנע, ליזום, לצאת לשטח, לעשות עבודה שחורה, לרדת לפרטי פרטים, לקרוא את האותיות הקטנות, ליצור קומבינות, לרשת את עצמם כדי לקבל טובות הנאה מאחרים ולזהות את הדברים הטובים בחיים.הקונים שולטים במלאכת הקנייה וההשגה של דברים טובים ואיכותיים בחיים, אך בדרך כלל הם אינם יודעים למכור, במיוחד לא את עצמם, והם עסוקים בצורה אובססיבית מדי במרוץ הרכישות והשגת דברים חומריים בחיים.המוכרים Sell side ]]מוכרים הם אנשים עדינים, מופנמים, חכמים ושקטים. הם יודעים "להגיע" לאנשים, לגרום לאנשים לקנות, לפעול בתחכום ובשקט ולזהות מה אחרים רוצים - כדי לספק להם את הצרכים שלהם.המוכרים שולטים במלאכת המכירה בחיים, אך בדרך כלל הם גרועים ברכישות, אינם יודעים להתמקח, הם אינם יודעים לזהות מה הם רוצים מהחיים ומה יהיה להם מתאים ונוח באמת והם עסוקים בצורה אובססיבית מדי במרוץ סיפוק הצרכים של אחרים במקום של עצמם.כיצד "עוברים צד"? Switch side ]]קונה הוא אדם שמחובר למה שהוא רוצה - מוכר מחובר למה שאחרים רוצים. קונה הוא אדם שרואה את עצמו - מוכר הוא אדם שרואה אחרים. קונה יודע להקיף את עצמו בכל תענוגות החיים - מוכר יודע להקיף אחרים בתענוגות אך את עצמו לא. קונה הוא "אדון" שיודע לדרוש לעצמו כי הוא בעל האמצעים והכסף לקנות - מוכר הוא "משרת" של אחרים שיודע להתחנף אליהם כדי לקבל מהם את כספם.קונה שרוצה להפוך למוכר צריך ללמוד לזהות צרכים של אחרים ולדעת לספק אותם למען רווחתם. מוכר שרוצה להיות קונה צריך ללמוד להתחיל לחשוב רק על עצמו ולדרוש לעצמו, כמו אדון, בדיוק את מה שהוא רוצה ורק את מה שנוח לו.וטיפ לסיום: כדי לעבור צד ולהפוך מקונה למוכר או ממוכר לקונה בחיים נדרש שינוי פסיכולוגי עמוק.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה