אנשים בוגדים באנשים שאינם נאמנים לעצמם - חומר למחשבה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אנשים בוגדים באנשים שאינם נאמנים לעצמם - חומר למחשבה  

מאת   06/09/2008 |  נצפה 3870 פעמים


אנשים בוגדים באנשים שאינם נאמנים לעצמם - חומר למחשבה / מאת יואב ברנזוןבגידה רומנטית או בגידה עסקית נובעת מאותו המקום תמידבגידה רומנטית או בגידה עסקית נובעת מאותו המקום ממש - מחוסר נאמנות לעצמנו. כאשר אנו נאיביים מדי, תלותיים מדי, מסתמכים על אחרים מדי, עוצמים עיניים מדי, קוברים את הראש באדמה מדי - אנו יוצרים במו ידנו את התנאים האופטימאליים לכך שיבגדו בנו, ירמו אותנו, ימרחו אותנו וינסו להוליך אותנו שולל. אם בגדו בכם - סימן שאתם נתתם לזה לקרות. סימן שהייתם מוכנים שיוליכו אתכם שולל.יש להבין שבגידה אינה מקרית. בגידה אינה מתרחשת כך סתם. לנו ישנה השפעה ישירה האם יבגדו בנו או יהיו נאמנים לנו. זכרו, מי שתלוי בבן הזוג שלו יותר מדי, מי שמסתמך על בן זוג יותר מדי, מי שסומך בעיניים עיוורות על העולם, מי שאינו מוכן להפעיל גם את הראש אלא מעדיף "לישון" על זכויותיו - בוגד בעצמו ומחליש את עצמו. בתנאים כאלה של חולשה, בגידה היא רק עניין של זמן.אף אחד לא יגן עלינו חוץ מעצמנובגידה נובעת מחוסר נאמנות עצמית. מי שמפקיר את עצמו, לא מגן על האינטרסים שלו, לא מדבר בעד עצמו ובשם עצמו, מזניח את מה ששייך לו, נתלה על הכוח של אנשים אחרים במקום לחזק את עצמו ולעמוד על שלו - סופו שימצא את עצמו חלש, זנוח, זרוק ומופקר. מי שרוצה להיות שלם ועוצמתי, חייב להיות ערני ולשמור על עצמו בכוחות עצמו ולא בזכות אחרים. מי שחוסה בצילם של אחרים - שלא יתפלא שהוא נתון לחסדיהם.זכרו, אף אחד לא יגן עליכם חוץ מעצמכם. כשהייתם קטנים וחסרי אונים - ההורים, החברים והאחים שלכם הגנו עליכם. אבל כאשר אתם הופכים למבוגרים - אף אחד לא יטרח להגן עליכם, על האינטרסים שלכם ועל הדברים החשובים לכם חוץ מאשר אתם עצמכם. אל תחכו לטובות של אחרים. אל תהפכו לקבצנים. הפכו לאדונים של חייכם. שלטו בגורלכם. הגנו על עצמכם והיו ערניים לכל מה שחשוב לכם. אם תהיו נאמנים וישרים עם עצמכם - אף אחד לא יבגוד בכם. זכרו, בגידה היא תוצאה של חוסר נאמנות לעצמכם ובחירה בדרכי פעולה שהם מנוגדים למה שאתם מרגישים בתוככם.היו נאמנים לעצמכם - תמידאם אתם עושים דברים שאתם לא סובלים או שונאים - אתם בוגדים בעצמכם. אם אתם בוחרים בעבודה או בבן זוג רק כדי לשמח מישהו אחר - אתם בוגדים בעצמכם. אם אתם נוהים אחרי כסף קל או נוחיות - אתם בוגדים בעצמכם. אם אתם מחפשים קיצורי דרך - אתם בוגדים בעצמכם. אם אתם לא שלמים עם מה שאתם עושים - אתם בוגדים בעצמכם. אם אתם פועלים בניגוד לצו הלב שלכם - אתם בוגדים בעצמכם.ככל שאתם בוגדים בעצמכם ולא נאמנים לעצמכם - כך אתם יוצרים את הנסיבות ואת התנאים לכך שגם אחרים יבגדו בכם. אם אינכם רוצים שיבגדו בכם - הקשיבו לעצמכם. התחשבו בעצמכם. אשרו את עצמכם והיו נאמנים לעצמכם. אל תזלזלו בקול הפנימי שלכם. תמיד היו החברים הכי טובים והכי נאמנים של עצמכם - ותמנעו מעצמכם את עוגמת הנפש של בגידה.וטיפ לסיום: אם בגדו בכם - במקום להאשים אחרים בדקו היטב מה אתם עשיתם או לא עשיתם שגרם לכך שהבגידה הייתה אפשרית.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה