מהו ההבדל בין עסקה פשוטה לעסקה מורכבת?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו ההבדל בין עסקה פשוטה לעסקה מורכבת? 

מאת   06/09/2008 |  נצפה 1840 פעמים


מהו ההבדל בין עסקה פשוטה לעסקה מורכבת? / מאת יואב ברנזוןעסקה פשוטהעסקה פשוטה היא עסקה של פרמטר אחד בלבד. למשל, אנו רוצים לרכוש מוצר זול ויש פרמטר אחד להשוואה. עסקה פשוטה היא בדרך כלל עסקה מהירה וקלה הקשורה בדברים פעוטי ערך וחסרי משקל.בעסקה פשוטה איננו צריכים להסתכל על המכלול של הדברים אלא רק על הרצון הרגעי שלנו. למשל, להחליט להיכנס למיטה ולבלות לילה אחד סוער עם פרטנר שמאוד מושך אותנו בידיעה שמחר לא נראה אותו יותר.עסקה מורכבתעסקה מורכבת היא עסקה של פרמטרים רבים. למשל, אנו רוצים לרכוש מוצר גדול ומשמעותי ביותר לחיינו כמו בית או רכב, ושי מספר רב מאוד של משתנים. עסקה מורכבת קשורה תמיד בדברים חשובים, מרכזיים ומהותיים לחיינו שהם בעלי השלכות ומשקל כבד.בעסקה מורכבת עלינו ללמוד להסתכל על המכלול של הדברים ולא רק על הרצון הרגעי שלנו. למשל, להחליט אם להתחתן עם גבר מסוים תוך שקלול כל היתרונות והחסרונות שלו.להפוך את המורכב לפשוטכדי לקבל החלטות נכונות בעסקאות מורכבות יש ללמוד לאמץ גישה כוללת, שקולה ורחבה ביותר. עסקאות מורכבות מחייבות הסתכלות על כל הפרמטרים ויכולת להתעלם מפרטים קטנים ושוליים.למשל, אישה שפוסלת על הסף קשר זוגי עם גבר מדהים, טוב לב ומבוסס שמחפש קשר רציני, חתונה וילדים רק בגלל שהיא לא מרגישה שהיא נדלקה עליו כבר בדייט הראשון היא אישה שמתייחסת לעסקה מורכבת בצורה פשטנית, ילדותית ולא בוגרת.וטיפ לסיום: אנשים שנכשלים בבחירות המהותיות שלהם בחיים, כמו קריירה או נישואים הם אנשים שלא יודעים להתמודד עם עסקות מורכבות בחיים אלא רק עם עסקאות פשוטות. הם אינם מסוגלים לראות את התמונה הכוללת ולהתפשר בדברים הקטנים.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה