מהו יחס 80-20 ומדוע הוא חיוני לחיינו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו יחס 80-20 ומדוע הוא חיוני לחיינו? 

מאת   06/09/2008 |  נצפה 3510 פעמים


מהו יחס 80/20 ומדוע הוא חיוני לחיינו? / מאת יואב ברנזוןמהו יחס 80/20?יחס 80/20 הוא היחס בין מידת האושר, שביעות הרצון והסיפוק שלנו למידת התסכול, הקושי והתקיעות שלנו בחיים. ביחס כזה 80% מהזמן אנחנו מאושרים ושמחים ו20% מהזמן אנו מתמודדים עם בעיות, "שוברים את הראש" ומתלבטים מה לעשות.אם 80% מהזמן שלנו אנו מרוצים ומאושרים ביחסים הזוגיים שלנו, אם 80% מהזמן אנו מרגישים שעשינו את הבחירה הזוגית הנכונה, אם 80% מהזמן אנחנו בריאים ושלמים, אם 80% מהזמן הולך לנו בעבודה, אם 80% מהזמן אנו מרוצים מהעיסוק שבחרנו לעצמנו - סימן שאנו אנשים מאושרים ובריאים, ששלמים עם חייהם וחיים בשביעות רצון עמוקה ומתמשכת.מה קורה כשאין לנו יחס 80/20?הבעיה האמיתית בחיים מתחילה כאשר איננו נמצאים ביחס של 80/20 בתחום מסויים של חיינו או בכמה תחומים בו-זמנית. כאשר בתחום הזוגי, למשל, אנו נמצאים ביחס של 50/50 או פחות - חיינו הופכים למהפכה גדולה. אנו מתלבטים כל הזמן אם להמשיך את הקשר או לא, האם עשינו את הבחירה הנכונה או לא והאם אנו מספיק מאושרים מהקשר הזוגי שלנו. או למשל בתחום העבודה, כאשר אנו נמצאים ביחס של 40/60 או 50/50 במקום העבודה או בקריירה שלנו אנו בבעיה גדולה, כי אנו לא אוהבים את עבודתנו באמת, וכי רוב הזמן אנו סובלים בה ומתוסכלים ממנה.שימו לב, יחס של 50/50 או 40/60 הוא יחס בעייתי ושוחק ביותר. הוא אינו מאפשר לנו להגיע לנקודת האושר, הוא חוסם את יכולתנו להיות מסופקים ושלמים עם עצמנו, הוא מעמיס עלינו התלבטויות ותהיות כרוניות והוא יוצר אצלנו גישה תבוסתנית, פסימית ורופסת לחיים.יחס 80/20 הוא היחס האופטימלי לחיים מאושרים ומצליחיםיחס 80/20 הוא היחס האופטימלי בין הקושי לאושר בחיינו. זכרו, ניתן וכדאי לעשות מאמץ מכוון כדי להגיע ליחס של 80/20, משום שזה היחס היחיד שמסוגל להעניק לנו שלוות נפש והרגשה בטוחה ואמיתית שהגענו אל המנוחה ואל הנחלה ואנו נעים על דרך המלך.קל מאוד להתגבר על כל הבעיות הזוגיות, האישיות והכלכליות של החיים כאשר 80% מהזמן אנו שמחים, מתקדמים, אוהבים, בטוחים ומצליחים. לעומת זאת, קשה מאוד לשמור על אופטימיות לאורך זמן כאשר 80% או 70% מהזמן אנו מתמודדים עם ערמה של בעיות סבוכות ונפתלות שאינן נגמרות לעולם ומסובכות האחת בשניה.וטיפ לסיום: מי שמאמין שיחס של 50/50 או פחות הוא יחס אפשרי לזוגיות או לקריירה יגלה בדיעבד שהוא בחר בחיים קשים ומדכאים של ספק, חרדה וסבל אינסופי.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה