ישנן 4 שפות דיבור - מהם ומה משמעותם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ישנן 4 שפות דיבור - מהם ומה משמעותם? 

מאת   06/09/2008 |  נצפה 2116 פעמים


ישנן 4 שפות דיבור - מהם ומה משמעותם? / מאת יואב ברנזון(1) השפה הכוחנית - לבוא מלמעלה (כפייה)השפה הכוחנית היא שפה כפייתית. היא מתנשאת מעל לצד השני, מפחיתה מכוחו ומאלצת אותו לפעול בהתאם לרצונו של הכופה.השפה הכוחנית עושה שימוש בביטויים כגון, "אתה חייב", "אין לך בררה", "אם לא תעשה .... אז אני אעשה לך ...", "תעשה מה שאומרים לך...".(2) השפה הקורבנית - לבוא מלמטה (מניפולציה)השפה הקורבנית היא שפה מניפולטיבית. זוהי שפה של חלשים כביכול, המשתמשים בחולשתם כדי לשלוט בבני שיחם ולגרום להם לעשות כרצונם.השפה הקורבנית עושה שימוש בביטויים כגון, "אם לא תעשה... אז אני אעשה לעצמי...", "אתה מאוד מעליב ופוגע בי", "אתה הורס לי את החיים", "אתה לא יכול לעשות לי את זה", "אתה לא מרחם עליי", "למה אתה עושה לי את זה?".(3) השפה השוויונית - לבוא מגובה עיניים (מסחר)השפה השוויונית היא שפת המסחר, שפה של תן וקח. בשפה השוויונית ישנו ניהול הגון ומדוד יותר של האינטרסים והצרכים של שני הצדדים במטרה להגיע למצב שלכל צד יהיה רווח מפעולה מסוימת.השפה השוויונית עושה שימוש בביטויים כגון "אני אעשה לטובתך.... ובתמורה אתה תעשה לטובתי...", "הפעם אני אתפשר אבל בפעם הבאה יהיה תורך", "בוא ננסה להגיע לפשרה שתהיה טובה לשנינו".(4) השפה המעצימה - לבוא מבפנים (אהבה)השפה המעצימה היא שפה אוהבת. בשפה המעצימה כל צד מעצים את הצד השני, בא מתוכו ודוחף אותו אל המקום הטוב ביותר עבורו.השפה המעצימה עושה שימוש בביטויים כגון "אני רוצה שיהיה לך טוב", "הכי חשוב לי שתהיה מאושר", "בוא נחשוב מהו הדבר המתאים לך ביותר כרגע".וטיפ לסיום: רוב האנשים עושים שימוש בשפה הכוחנית והקורבנית, פחות אנשים עושים שימוש בשפה השוויונית, ומעטים מאוד עושים שימוש בשפה המעצימה.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה