ילדים נצחיים - מדוע הם אינם רוצים להתבגר?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ילדים נצחיים - מדוע הם אינם רוצים להתבגר? 

מאת   04/09/2008 |  נצפה 3451 פעמים


ילדים נצחיים - מדוע הם אינם רוצים להתבגר? / מאת יואב ברנזוןלא רוצים לגדול כי גדילה היא סבל"פיטר פנים" הם ילדים נצחיים שאינם רוצים לגדול ולהיכנס לעולם המבוגרים כי גדילה מקושרת אצלם לסבל. הם גדלים בדרך כלל בבתים שמרניים ולהורים חלשים שסירסו את הילד הפנימי שלהם. וכך, הם מאבדים את ילדותם ונעשים כבר מגיל צעיר אנשים נוקשים, רציונאליים ומעשיים.ילדים נצחיים נוטים לפצות את עצמם על אובדן הילדות שלהם באמצעות בריחה לפנטזיות ולפרפקציוניזם. מאחורי המסכה המעשית והפראקטית שלהם - הם חיים בעולם של חלום ופנטזיה. מאחורי החזות החיצונית הילדותית והנערית המטעה שלהם - הם רציונאליים, מחושבים, ביקורתיים, מקובעים וזקנים מאוד באורח חשיבתם.ילדים נצחיים להורים חלשים ושמרנייםילדים נצחיים הם בעצם אנשים פחדניים החסרים תעוזה, אומץ, פתיחות ועוצמה. הם מפחדים לחוות את החיים ולהתמודד מול החיים בכוחות עצמם. הם מעדיפים להישאר מוגנים ובטוחים מאחורי גדרות ביטחון, ביקורת והלקאה עצמית. לאמתו של דבר, הם מעוכבים מבחינה רגשית ואינם בטוחים ובשלים להכיר את עצמם, לממש את עצמם ולהתמודד עם החיים הייחודיים שלהם כי הם פוחדים להיכשל כמו הוריהם.ילדים נצחיים אינם מקבלים דוגמה חיובית מהבית. הוריהם בדרך כלל חלשים או שמרניים וסגורים. הם אינם מקבלים בבית הרגשה של קבלה, עידוד, תמיכה ואישור. במקום זאת, הם חיים עם הורים תלותיים, נזקקים, חרדתיים, מפוחדים וילדותיים. הם מתקשים להתבגר ולהתפתח בכוחות עצמם כי הם אינם רואים בבית דוגמה להורים בוגרים, מאוזנים, בטוחים ויציבים. במקום זאת, הם רואים הורים חסרי ביטחון עם רגשי נחיתות מפותחים ופחד מהחיים.עשו מה שטוב לכם - אבל קחו אחריות מלאה על חייכםילדים נצחיים הם אנשים שצריכים לבטא את עצמם בדרך הייחודית להם ולהתנתק מהתלות המרעילה בהוריהם ובאנשים סביבם. עליהם לפרוץ את המסגרות הכובלות של הוריהם השמרניים וללכת בדרך שלהם לבד - ללא חשש ועם הרבה אישור ואמונה עצמית. עליהם לאמץ לעצמם מודלים תחליפיים להוריהם החששניים כדי שיוכלו ללמוד כיצד להתבגר ומהי בגרות, עצמאות וביטחון אמיתיים. והדבר החשוב מכל - עליהם ללמד את עצמם להיות נועזים, אינטואיטיביים, שאפתניים והרפתקניים יותר.ילדים נצחיים צריכים לחשוב על עצמם ועל מה שהכי טוב עבורם - לאו דווקא על מה שהיא טוב להוריהם. עליהם ללמוד לקחת החלטות עצמאיות, ויחד איתן לקבל אחריות מלאה למעשיהם. עליהם לגדל את עצמם - דבר שהוריהם התקשו לעשות, ועליהם להמשיך מהנקודה שבה הוריהם הותירו אותם מעוכבים מבחינה רגשית.וטיפ לסיום: היו יצירתיים, נועזים ואחראיים. היו אתם ההורים של עצמכם. כך תגדלו מילדים נצחיים לאנשים בטוחים ואמיצים.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה