מהו ההבדל המהותי בין עצלנות לחריצות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו ההבדל המהותי בין עצלנות לחריצות? 

מאת   04/09/2008 |  נצפה 4125 פעמים


מהו ההבדל המהותי בין עצלנות לחריצות? / מאת יואב ברנזוןהעצלן מחפש את המנוחהעצלנים הם אנשים שמחפשים את המנוחה. מטרתם של העצלנים היא בעצם להגיע אל השקט, השלווה והמנוחה, מבלי כל טרדות או עיסוקים. בשל כך, כל עיסוק הופך עבורם לנטל מעצבן ומיותר, משום שהוא מעקב את הגעתם אל המנוחה.חשבו על כך, אחרי כמה שעות או ימים של מנוחה כל אדם מתחיל להרגיש משועמם, לא טוב, מנוון וחסר חיוניות. המקום המרכזי בו עלינו לנוח בצורה מוחלטת ולמשך שנים רבות הוא הקבר שלנו. דעו לכם, שמנוחה רצופה ולאורך זמן אינה בריאה משום שאין בה עשייה, אין בה חיים ואין בה בנייה כלשהי.החרוץ מחפש את העבודה ואת העשייהחרוצים הם אנשים המחפשים בדיוק את המטרה ההפוכה מעצלנים - עשייה מרובה ומלאת עניין. עבור החרוץ, ככל שיש יותר ויותר לעשות - כך הוא נהנה יותר ונעשה מעורב יותר בחייו.חרוצים מכוונים למטרה חיובית ובריאה - עשייה. זכרו, העשייה מפתחת את הראש והשכל, היא מרחיבה את אופקינו, את הופכת אותנו לנמרצים ולחיוניים, היא מאתגרת אותנו, היא תורמות לנו אנרגיות ולמעשה רקר בזכותה אנו מסוגלים להפוך לאנשים תורמים, חיוביים וחיים.שנו את מטרתכם העיקרית בחיים - לעשייהאנשים עושים הם אנשים בריאים. לכן, אם תציבו לעצמכם כמטרת חיים לעשות כמה שיותר וכמה שיותר טוב - תהפכו את חייכם למסע מלהיב ומרתק על בנייה ואתגר, תרגישו נמרצים יותר ויותר ובטחונכם העצמי יעלה פלאים.זכרו, כל האנשים העושים הם אנשים שהפכו את חייהם למלאי עניין. לעומת זאת, כל האנשים העצלניים והנרפים - אינם עושים עם חייהם דבר ולכן מרגישים החמצה, חוסר התלהבות, אדישות, דעיכה וחוסר עניין בחיים.וטיפ לסיום: חריצות פירושה להחליט לגלות עניין מירבי בחייכם, ולהפוך כל רגע פנוי לזמן של עשייה ובנייה.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה