כיצד שולטים בהתפרצויות זעם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד שולטים בהתפרצויות זעם? 

מאת   04/09/2008 |  נצפה 6483 פעמים


כיצד שולטים בהתפרצויות זעם? / מאת יואב ברנזוןהתפרצויות זעם הם רק סימפטוםהתפרצויות זעם בלתי נשלטות הם רק סימפטום למערכת שלמה ועמוקה של כעסים לא פתורים. ברוב המקרים, אנשים שיש להם התפרצויות זעם הם אנשים שחיים באופן קבוע ברמת כעסים גבוהה מן הרגיל, ולכן בכל רגע שבו שמתרחש אירוע שונה או בלתי צפוי בחייהם הוא מייד מצית את הר הגעש הבוער שמבפנים וההתפרצות הזעם מתרחשת תוך שניות.אנשים בעלי התפרצויות זעם הם בדרך כלל אנשים שמאמינים שהם אינם שולטים ואינם יכולים לשלוט בכעסים שלהם, הם אינם מודעים לכך שהם אנשים שמכורים לכעס, הם אינם מוכנים להודות שכעס הוא דבר הרסני והם אינם ניגשים לבעיה באופן מערכתי אלא באופן נקודתי, אם בכלל.מהו מוקד הזעם?מוקד הזעם הוא לגיטימציה עצמית להיות עצבני. חשוב להבין שהתפרצויות זעם מתרחשות רק אצל אנשים שמעניקים לגיטימציה לזעם ושמאמינים בתום לב שמותר להם ושזה בסדר "להקיא", להוציא ולשחרר את כל הקיטור שיש להם החוצה, גם אם אנשים אחרים יפגעו מכך במהלך הדרך.מוקד הזעם של אנשים כעוסים שמכורים לעצבים הוא חוסר מודעות להרסנות שבזעם וחוסר מוכנות להפוך את הזעם והכעס למשהו לא לגיטימי כדי להחליפו בתקשורת, במסרים, בניהול קומוניקציה בוגרת ובהבנה עצמית.הסתכלות מערכתיתאנשים בעלי התפרצויות זעם הם תמיד אנשים שיש להם מגוון רב של פעילויות הרסניות שקשורות לזעם, משום שהם מכורים לזעם באופן עמוק ומקיף. למשל, הם מעשנים או אוכלים מהר או אוכלים מזון לא בריא או שהם חסרי מנוח או שהם חסרי סיפוק או שהם שאפתניים מדי או שהם אגוצנטריים או שהם תחרותיים מאוד.כדי לשלוט בהתקפי זעם ולדכא אותם יש לבצע שינוי מערכתי וכולל בחיים. כדי להפוך את הזעם ללא לגיטימי יש להוציא מהחיים את כל ההתנהגויות, הפעולות, ההרגלים והתגובות שנותנים מקום לזעם ולהחליפם בהשקפת עולם חדשה ובריאה ששמה דגש על הדברים הבריאים והחשובים באמת בחיים.וטיפ לסיום: טיהור מקיף ועמוק של מוקד הזעם הוא הדרך היחידה להבטיח חיים רגועים, בריאים ונינוחים לאורך שנים.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה