מהי חרדה אינטימית ואיזה אנשים לוקים בה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי חרדה אינטימית ואיזה אנשים לוקים בה? 

מאת   04/09/2008 |  נצפה 3234 פעמים


מהי חרדה אינטימית ואיזה אנשים לוקים בה? / מאת יואב ברנזון

חרדה אינטימית תוקפת אנשים חברתייםאנשים חברתיים הם אנשים שמרגישים מאוד בנוח בחברה, במחיצת הרבה אנשים, שיודעים לשתף פעולה עם אנשים, לעבוד בשיתוף, ליהנות מבלי לחפש שליטה או דומיננטיות ופשוט להיות חברותיים.אנשים שיש להם המון חברים, שמקיפים את עצמם באנשים, שאינם יודעים להיות לבד ושזקוקים כל הזמן לחברה הם בדרך כלל אנשים שמתקשים במצבים של אחד על אחד, שחוששים ממצבים אישיים ושנתקפים בחרדה אינטימית במצבים זוגיים או מיניים.חרדה חברתית תוקפת אנשים אינטימייםלעומת זאת, אנשים אינטימיים הם אנשים שמרגישים בנוח אחד על אחד, שיודעים להסתדר לבד לגמרי, שיודעים להעסיק את עצמם, שנהנים מהשקט, שמתקשים לעבוד בשיתוף פעולה עם אחרים אלא יודעים לעבוד בעיקר לבד או בממשק עם אחרים.אנשים אינטימיים הם אנשים שיש להם מעט חברים או בכלל לא, הם אוהבים להתבודד, הם זאבים בודדים, הם מנהלים מערכות יחסים הדוקות וקרובות עם בני הזוג שלהם, הם חוששים ממצבים חברתיים ומאירועים המוניים, הם שונאי רעש והתרחשויות, הם נתקפים בחרדה חברתית במסיבות, הם רציניים וכבדים אך הם בולטים ומצטיינים במערכות יחסים עמוקות.החיסרון שביתרוןאנשים חברתיים הם אנשים שבדרך כלל נתקפים בחרדה אינטימית במצבים זוגיים. הם טובים בקבוצה אך פחות ביחידות. הם חברותיים ופתוחים מאוד לאחרים אך הם נסגרים ונלחצים במצבים של אחד על אחד.לעומת זאת, אנשים אינטימיים הם בדרך כל אנשים שנתקפים בחרדה חברתית באירועים גדולים או במפגשים חברתיים. הם מעולים ביחידות ופחות בהמוניות. הם פתוחים במצבים של אחד על אחד אך הם נסגרים מאוד ונעשים כבדי פה ולשון במצבים של ריבוי אנשים מסביבם.וטיפ לסיום: חרדה אינטימית היא הפחד להיות אחד על אחד, פשוט, ישיר, בלי מסיכות ובלי התרחשויות, בשקט ובשלווה.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה