איך חיים בכייף?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך חיים בכייף? 

מאת   04/09/2008 |  נצפה 2031 פעמים


פרופורציה וגבולות הם המתכון לחיים הטובים / מאת יואב ברנזוןחוסר פרופורציהחוסר פרופורציה מביא לחיים גרועים ומלאי סבל. לעומת זאת, פרופורציה נכונה לחיים היא המתכון היחיד לחיים טובים ומאושרים שבהם הכל אפשרי והכל נעשה בחיוך וללא מאמץ.חוסר פרופורציה הוא מצב בו אנשים מעמיסים על עצמם המון משימות בו-זמנית, מצב בו אנשים לוקחים על עצמם אחריות יתר, מצב בו אנשים מתעקשים שהכל יהיה מושלם, מצב בו אנשים מוותרים על הכייף בחיים רק כדי לעמוד במשימות שהם לקחו על עצמם.להתאמץ יותר מדיהבעיה של אנשים שחיים בחוסר פרופורציה היא מאמץ יתר. אלה אנשים שמתאמצים יותר מדי בתחומים מסוימים בחיים, וכתוצאה מכך הם גם נשחקים וגם מאבדים חלקים אחרים וחשובים בחייהם.למשל, אישה שגם מטפלת בילדים, גם מחנכת אותם, גם רצה לעבודה, גם עובדת שעות נוספות, גם מטפלת בבעל וגם מקפידה לשמר את הזוגיות שלה, גם מנסה לטפח את עצמה וגם מכריחה את עצמה ללכת לחדר כושר ולטיפולי טיפוח, גם מבשלת וגם מנקה את הבית - היא אישה שאינה יודעת לחיות בכייף, אינה יודעת לעבוד בצוות ואינה משמרת את הנינוחות בחייה.החיים הטוביםהמתכון לחיים טובים היא לעשות הכל אבל מעט, בפרופורציה. קצת מזה וקצת מזה, אבל אף פעם לא יותר מדי. כאשר נכנסים למצב של עודף מאמץ ואחריות בכל תחום של החיים - מאבדים את הפרופורציה ואיתה מאבדים גם את כל ההנאה מהחיים.למשל, אישה שיודעת להתחלק עם הבעל במטלות הבית, אישה שיודעת להעמיס על בן זוגה את עול הפרנסה, אישה שיודעת להניח לילדים שלה חופש פעולה ולא לפקח עליהם כל הזמן, אישה שיודעת גם לעשות הפסקה ולנוח, אישה שיודעת גם לדאוג לעצמה ולרווחה האישית שלה, אפילו אם הדבר בא על חשבון אנשים אחרים, אישה שיודעת לא להביא את עצמה אל הקצה אלא תמיד לשמר את הכוח ואת האנרגיה שלה - היא אישה שיודעת ליהנות מהחיים, לחיות בפרופורציה ולעשות את הכל, אבל מעט.וטיפ לסיום: כדי לחיות בפרופורציה יש ללמוד לוותר על השליטה ולהרפות מהצורך להיות מעורבת בכל, לעשות הכל, לדעת הכל ותמיד לנהל את הכל.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה