מהי הסיבה למתחים גבוהים בחיים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי הסיבה למתחים גבוהים בחיים? 

מאת   04/09/2008 |  נצפה 1838 פעמים


מהי הסיבה למתחים גבוהים בחיים? / מאת יואב ברנזוןעומס יתרכל מי שחי בעומס יתר מגיע למצב של מתח גבוה בחייו. מתח גבוה מתבטא בחוסר סבלנות לפרטים הקטנים, בעצבים, בתגובות אלימות, בחוסר נחת כרוני ובחוסר יכולת להיות מרוצה משום דבר כי אף פעם זה לא מספיק.עומס יתר מוביל למרירות, לחוסר תפקוד מיני, לחוסר עניין אמיתי בחיים, לקושי גדול ליהנות מהדברים הפשוטים, להרס של יחסים, לויכוחים בלתי פוסקים עם האנשים הקרובים, לביקורת ושיפוטיות כרונית, לתסכול מצטבר ואף לדיכאונות ומחלות.הפחתת עומסישנן מספר דרכים להפחית את העומס בחיים:(1) עבודת צוות - במקום לעשות הכל לבד יש ללמוד להטיל, להעביר ולהעמיס גם על אחרים חלק מהמטלות. הדבר כרוך במתן אמון באחרים וביכולת להרפות מהשליטה בכל דבר.(2) קבלה - הפחתת עומסים קשורה קשר הדוק ביכולת לקבל ולהכיל ולא רק לתת וליזום. מי שלומד לחזק את הצד המקבל שלו ולרסן ולהפחית את הצד הנותן שבו, יגלה מהר מאוד שרמת המתחים והעומסים בחייו יורדת בצורה דרמטית.(3) הורדת ציפיות - אנשים מתוחים הם אנשים שדורשים מעצמם המון, ברוב המקרים יותר מדי. הם אלה שמעמיסים על עצמם מטרות, משימות ויעדים גבוהים וכתוצאה מכך הם נלחצים. הדרך להפחית עומסים חייבת להיות קשורה גם בהפחתת יעדים ובמוכנות להשיג את המטרות לאט יותר, בצורה נינוחה וכייפית יותר.(4) שיפור היעילות - מי שחי, עובד ומנהל את השגרה שלו בצורה לא יעילה תמיד יחיה במתחים גבוהים. הפחתת עומסים אפשרית רק אם מוכנים באמת לייעל את החיים השוטפים ולאמץ הרגלים חדשים ונכונים יותר לחיים שיחסכו מאמץ, זמן וכסף.וטיפ לסיום: גם אדם לחוץ ועצבני יכול להפוך לאדם רגוע ונינוח אם רק יהיה מוכן לשנות הגישה המלחיצה שבתוכו.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה