מהי הסיבה המרכזית לתקיעות בחיים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי הסיבה המרכזית לתקיעות בחיים? 

מאת   04/09/2008 |  נצפה 2196 פעמים


מהי הסיבה המרכזית לתקיעות בחיים? / מאת יואב ברנזוןאנו חיים לפי העמדות הרגשיות שלנוהחיים שלנו הם שיקוף של העמדות הרגשיות שלנו, של מה שאנו מאמינים. בכל רגע ורגע, מה שמשפיע על חיינו ועל התנהגותינו יותר מכל הם מערך העמדות הרגשיות שלנו.אם למשל, אנחנו מאמינים ש"אהבה זה דבר כואב ומסוכן" - לא נהיה בקשר זוגי או שנהיה בקשר זוגי גרוע. או אם למשל, אנו מאמינים ש"כסף הוא דבר רע" - מצבנו הכלכלי יהיה בכי רע ותמיד נמצא את עצמנו בגרעונות כרוניים.מי שלא מעדכן את העמדות הרגשיות שלו - הופך עם הזמן לאדם תקועתקיעות בחיים היא תוצאה של היצמדות לעמדות רגשיות ישנות. אם אנחנו לא משנים את העמדות הרגשיות שלנו ואת האמונות שלנו שוב ושוב - אנחנו נישארים תקועים בעמדות ישנות ולא אקטואליות לחיינו הנוכחיים.הדבר החשוב לזכור הוא, שבמשך חיינו עלינו לשנות את העמדות הרגשיות שלנו שוב ושוב כל פעם מחדש משום שנסיבות חיינו משתנות ללא הרף ומשום שאנו עוברים שלבים שונים במהלך תקופת החיים שלנו. אנשים רבים סבורים - בטעות - שהעמדות הרגשיות הם משהו שלא ניתן לשינוי או שאסור לשנותו משום שהוא משקף את "האני האמיתי" שלנו. אך למעשה, אם לא נשנה את העמדות הרגשיות שלנו כל מספר חודשים לא נוכל להתקדם בחיים, אלא ניתקע את עצמנו במצב רגשי ונפשי של גיל העשרה.איך משנים עמדות רגשיות?עמדות רגשיות משתנות רק אם אנחנו מחליטים להאמין באמונה אחרת מזו שהאמנו בה עד היום. למשל, אם נאמין ש"כסף הוא דבר טוב" אנחנו נתחיל לשנות את מצבנו הכלכלי כי העמדה הרגשית שלנו ביחס לכסף התחילה להשתנות.או למשל, אם נחליט להאמין ש"זוגיות זה דבר שמח וכייפי" אנחנו נרגיש במשך הזמן פתוחים וחיוביים כלפי זוגיות, ונהיה מסוגלים ליצור זוגיות טובה בחיינו כי אנו מאמינים שזוגיות כזו אפשרית ובהישג יד.וטיפ לסיום: תקיעות היא מצב בו אנו נצמדים לאמונות ישנות וסגורות במקום להיפתח לאמונות חיוביות וחדשות המתאימות לנסיבות חיינו העכשוויים.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה