היזהרו מסדנאות לפיתוח עצמי המבוססות על שיטת הפרימידה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

היזהרו מסדנאות לפיתוח עצמי המבוססות על שיטת הפרימידה  

מאת   04/09/2008 |  נצפה 1831 פעמים


היזהרו מסדנאות לפיתוח עצמי המבוססות על שיטת הפרימידה / מאת יואב ברנזוןאווטאר, אאוטלוק, מהות, פורום ואחרים - השיטה היא תמיד אותה השיטהכל סדנאות הצמיחה האישית המיובאות מחו"ל עובדות על פי מודל הפירמידה: לפי מודל עסקי זה בוגרי הסדנה הראשונה מגוייסים בחינם, בהתנדבות ועל חשבונם כדי "לסייע" בסדנאות הבאות וכדי לגייס עוד משתתפים חדשים מקרב חבריהם ובני משפחותיהם.בנוסף, כל הסדנאות מחולקות לשלושה שלבים (מתחילים, בוגרים ומתקדמים), בכל הסדנאות ישנו מנחה כריזמטי ביותר המוביל את הסדנה, המחירים הם בדרך כלל גבוהים מאוד (מתחיל מ-2,000 ש"ח לכל שלב בסדנה ומגיע אפילו עד 10,000 ש"ח לכל סדנה) ובכולם מחתימים את המשתתפים על הסכם סודיות שאינו מתיר לחשוף את תכני הסדנה החוצה.ניצול ציני של חולשות פסיכולוגיותבסדנאות הפירמידה ישנו ניצול ציני של חולשות פסיכולוגיות כדי לעשות הון רב על חשבון המשתתפים. הניצול מתבסס על מחיר גבוה אל מול תמורה קטנה שכל משתתף מקבל ועל ניצול המשתתף לשם ההפעלה השוטפת של הסדנאות.מנהלי ובעלי הסדנאות אינם מעסיקים אנשים מקצועיים וקבועים לתפעול הסדנאות כפי שמקובל ונהוג בכל ארגון ובכל חברה אלא מנצלים את המשתתפים כדי שהם יהיו אלה שיארגנו, שיעבדו ושיתפעלו את הסדנאות במקומם. כך הם מצליחים לחסוך בעלויות התפעול שלהם ולמקסם את הרווחים שלהם.ניתן להשיג את אותו הידע כמעט בחינםחשוב להבין שסדנאות הפירמידה מוכרות לכם ידע הנמצא בצורה חופשית וכמעט בחינם - בסכומי עתק מופקעים. הן מחתימות אנשים של סודיות - דווקא כדי שהסוד הזה לא יתגלה ומשום שאין חדש בשיטות שלהן.אין ספק שסדנאות הפירמידה תורמות במידה מסויימת לפיתוח העצמי, אחרת הן לא היו מסוגלות למשוך אליהן כל כך הרבה אנשים, אבל המחיר שאנשים נדרשים לשלם על כך אינו מצדיק את התמורה. באותה המידה שסדנאות אלה מחזקות את העצמי של אנשים - הן גם משעבדות אותו לצרכיהן ומחלישות אותם.וטיפ לסיום: פתחו את המודעות העצמית שלכם בכל דרך אפשרית - אך נסו להימנע מסדנאות פירמידה.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה