כיצד רוכשים הערכה עצמית אמיתית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד רוכשים הערכה עצמית אמיתית? 

מאת   04/09/2008 |  נצפה 2879 פעמים


כיצד רוכשים הערכה עצמית אמיתית? / מאת יואב ברנזוןאני לא תורם - משמע אני לא שווההרצון הבסיסי של כל אדם הוא להרגיש לגבי עצמו תחושה של ערך. וערך עצמי הוא תולדה של המידה בה אתה חיוני ונדרש על ידי הסביבה בה אתה חי. אם זקוקים לך - משמע אתה שווה. אם אתה מרגיש שאתה תורם לחברה בה אתה חי- סימן שאתה שווה. אם מעניקים לך על כך תגמולים ופרסים - סימן שהשווי שלך הוא רב. אם זקוקים לך ואתה בעל השפעה מכרעת על הסובב אותך - סימן שיש לך מקום בעולם.מי שלא תורם מעצמו לעולם - אינו מסוגל להרגיש תחושה אמיתית של שווי והערכה עצמית. הערכה וביטחון עצמיים אינם נובעים לעולם מכמות הכסף שיש לך, או מאיך שאתה נראה - אלא ממה שאתה עושה ומהדרך שבה העשייה שלך תורמת ומשפרת את העולם בו אתה חי. זה לא משנה באיזה מקצוע אתה עוסק. זה לא משנה באיזה צורה אתה עושה את מה שאתה עושה. הדבר החשוב ביותר הוא מידת ההשפעה והתרומה החיובית שלך.רכישת מיומנות לתרוםהיכולת לתרום לחברה ולעולם היא יכולת מולדת. כל אחד מאתנו נולד עם מספר מתנות שאותם עליו לתת לעולם. אם הוא מגלה את הכשרונות החבויים בתוכו - הוא ימצא את עצמו ואת אושרו לכל חייו. ואם לא - לאורך כל חייו הוא ירגיש נחות, נטול השפעה וכוח, מסכן וחסר ביטחון. אנשים שמוותרים על המימוש העצמי שלהם ועושים משהו שהוא פחות ממה שהם באמת מסוגלים לעשות ונועדו לעשות - לעולם לא ישיגו ביטחון עצמי אמיתי. הם אולי ישיגו ביטחון וכוח מדומה. הם אולי יצליחו להטעות כמה אנשים לגבי מידת ההערכה העצמית שלהם. אבל בסופו של דבר, אדם בעל ביטחון עצמי שופע ואמיתי הוא אדם ממומש ומאושר ולא אדם שויתר על עצמו.אתם עצמכם המתנה. פשוט ממשו את עצמכם - ותזכו בביטחון עצמי אמיתי ועמוק. תרגישו שהחיים שלכם הם בעלי משמעות. תרגישו כיצד אתם עוצמתיים וחזקים. תרגישו כיצד הכוח נובע מכם. כאשר התרומה האישית שלכם עושה לאחרים טוב - היא תעשה לכם רק טוב. אבל כאשר אתם פועלים ממקום של פחד, ומזיקים לאנשים אחרים - גם הכוח שלכם הולך ופוחת. ביטחון עצמי פירושו להיות בדיוק מה שאנחנו, לממש את עצמנו ולעשות טוב לעולם בצורה ובדרך הייחודיים רק לנו. העולם זקוק למתנה הייחודית שלנו, ליכולות ולמיומנות שלנו. אם נעניק אותם לעולם - נזכה בתמורה להרגשה שאנו נחוצים ועושים בדיוק את מה שנועדנו לעשות.הכי טוב שישהערכה עצמית נובעת מהיכולת שלנו להיות הכי טובים במה שאנו עושים. להיות בעלי מיומנות מאוד גבוהה. להיות מצטיינים. להיות בעלי כלים לתרום ולעשות טוב. אדם בעל הערכה עצמית הוא אדם טוב שיש לו הכלים הנכונים לעשות טוב בסביבתו. ביטחון עצמי נובע מהיכולת שלנו לאתר את המיומנות הגדולה שלנו, ללמוד אותה, לשלוט בה ולהשתמש בה לטובת אנשים אחרים.מי ששואף להיות הכי טוב שיש, מי שמצא את הכישרון החבוי שבו, מי שהאמין שהכל אפשרי עבורו ומימש את עצמו בצורה הנחושה והעמוקה ביותר - מצא את מקור הכוח והעוצמה שלו. זהו מקור הביטחון העצמי שלו. מכאן והלאה, כל שעליו לעשות הוא להיות מה שהוא. להיות מה שהוא יודע הכי טוב לעשות.וטיפ לסיום: חפשו את המיומנות הגבוהה ביותר שלכם - והתמסרו אליה. רק כאשר תהיו מי שאתם מיומנים להיות - תמצאו את הביטחון העצמי האמיתי שלכם.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה