אנשים סנטימנטליים חיים בעבר ונצמדים לישן
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אנשים סנטימנטליים חיים בעבר ונצמדים לישן  

מאת   04/09/2008 |  נצפה 3755 פעמים


אנשים סנטימנטליים חיים בעבר ונצמדים לישן / מאת יואב ברנזוןלא לצבור עוד ועוד מחשבות וחפציםהסנטינטליים הם אנשים שנצמדים לזכרונות קודמים, לדברים ישנים, לחפצים מן העבר. הם חוששים לחיות בהווה, והעבר הוא המפלט שלהם מפני העכשיו ומפני עצמם.הבעיה של הסנטימנטליים היא שבמקום להיות קלים ונינוחים יותר עם השנים - הם הופכים דווקא לכעוסים, כבדים ועייפים יותר מהחיים. מרוב שהם צוברים וצוברים בתוכם - הם נעשים עמוסים ומותשים מעצמם ומהחיים.גישה זקנה ועריריתסנטימנטליים הם אנשים בעלי גישה זקנה ובעלי תודעה מקובעת ומיושנת. הם חיים בהכחשה כרונית של המציאות, של ההווה, של השינויים ושל הקדמה. הם מתגוננים מפני החיים במקום לקחת בהם חלק פעיל ולהיות מעורבים בהם. הם לוקחים כל דבר ללב ובעוצמות מוגזמות, והם תמיד נמצאים ארבעה צעדים אחרי המציאות. הם רומנטיקנים מדי, דביקים מדי, איטיים מדי ו"בסדר" מדי.הסנטימנטליים הם אנשים המנסים לאכוף על המציאות את זכרונות העבר שלהם. הרגשנות המוגזמת שלהם אינה מאפשרת להם להשתחרר ממה שכבר היה למה שקורה עכשיו. הם נצמדים לכל דבר שהיה להם בעבר - בני זוג, מסגרות ישנות, כללי חיים מיושנים - כדי להתגונן באמצעותם מפני המציאות הדינאמית.לחיות בהווה - להיות עכשוויסנטימנטליים מחזיקים בעמדות ישנות, במחשבות אידיאליסטיות מדי, ברגשנות מוגזמת ובגישה אנאכרוניסטית. כל העומס והעול הזה מעכב את ההתקדמות שלהם בחיים, מגביר את התסכול ואת חוסר האונים שלהם, מקשה עליהם להבין את המציאות בה הם חיים ומרחיק אותם מנקודת ההשפעה, השמחה, הזרימה והעוצמה בחייהם.למעשה, הסנטימנטליים הם שונאי שינויים. אם ניתן היה - הם היו מעדיפים להקפיא את המציאות. הגישה שלהם היא גישה המתגוננת מפני שינויים - במקום גישה המקבלת ואוהבת את השינויים שבחיים. זכרו, שינוי הוא חיים, והמקום בו מתחולל שינוי הוא ההווה - לעולם לא העבר. לכן, רק אם נניח לעצמנו להשתנות באמת ולהיות יותר תאבי חיים, צעירים בנפשנו, אוהבי שינויים, אופנתיים, קלילים, פעלתניים ומחוברים למציאות העכשווית - העבר שלנו לא ירדוף אותנו, יעכב אותנו ויסגור עלינו.וטיפ לסיום: מי שרוצה הווה חיובי ועתיד מזהיר חייב לשחרר כל הזמן ובכל יום חלקים נוספים מעברו.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה