כל מרדף כפייתי אחרי משהו הוא בריחה ממשהו הפוך
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כל מרדף כפייתי אחרי משהו הוא בריחה ממשהו הפוך  

מאת   04/09/2008 |  נצפה 1858 פעמים


כל מרדף כפייתי אחרי משהו הוא בריחה ממשהו הפוך / מאת יואב ברנזוןמרדף הוא בריחהכל מרדף כפייתי אחרי מטרה מסוימת הוא סוג של בריחה ממשהו הפוך לו. למשל, אדם שרודף בכפייתיות אחרי עושר בורח למעשה מתחושת העוני ומהפחד להיות אביון וחסר אמצעים.או למשל, אדם שרודף בצורה כפייתית אחרי כושר והרזיה ומרוכז כל הזמן במשקל שלו הוא אדם שבורח מהשומן שלו, ומנסה להיפטר מהפחד שלו להיות דחוי, שמן, נלעג ולא מבוקש.להפסיק לברוחכל מרדף כפייתי נובע מפחד ומניסיון של בריחה ממשהו. לכן, רק אם נפסיק את הבריחה ואת הפחד - נוכל להפסיק יחד איתו גם את המרדף ואת הכפייתיות. זכרו, איזון בריא פירושו צמיחה טבעית ונינוחה ולא רדיפה כפייתית אחרי משהו שנובעת בעצם מבריחה קיומית ממשהו הפוך לו.פאניקה והיסטריה ממשהו גורמים לאנשים לברוח אל הדבר ההפוך. למרבה האירוניה, ה"דבר ההפוך" הוא תמיד קיצוני ובעייתי באותה המידה והוא אינו עונה על הצורך האמיתי. כדי למצוא את הצורך האמיתי עלינו להירגע מהבריחה, להפסיק לברוח, להוריד לחץ ופשוט לתת לעצמנו לגדול לעבר המטרות שאנו רוצים באופן טבעי ונעים, מבלי שנהיה לגביהם כפייתיים.אפשר פשוט לצמוחזכרו, צמיחה היא תהליך טבעי ובריא, בו אנו הולכים וגדלים לעבר המטרות שאנו רוצים בהם בקצב הנכון, בזמן הנכון, מהסיבות הנכונות ומתוך תחושה והרגשה של שקט, ביטחון, אמון וחיוביות. לעומת זאת, מרדף כפייתי הוא סוג של גדילה שגויה ומלאכותית שאינה נובעת מחיוביות, מהזנה בריאה ומנינוחות אלא היא נובעת מפחד, מפאניקה, מהיסטריה ומתחושה של אובדן, לחץ והעדר זמן.אנשים שהם כפייתיים לגבי חתונה, לגבי כסף, לגבי הופעה חיצונית או לגבי כל נושא אחר - אינם באמת מאפשרים לעצמם לגדול אל המטרות הללו בצורה טבעית. הם כופים על עצמם להגיע למטרות הללו רק כדי למנוע מצב שבו הם יהיו עניים, לא יפים או לא נשואים. כתוצאה מכך, הם מבצעים החלטות ובחירות שגויות ומלאכותיות, שאינן מתקבלות בניחותא ובאופן טבעי ואמיתי אלא בלחץ של זמן ומתוך פחדים וחרדות.וטיפ לסיום: אם תורידו את הבריחה - גם המרדף הכפייתי שלכם ידעך, הגדילה השגויה שלכם תיעלם ותוכלו לשוב למצב של גדילה טבעית ורגועה הנובעת מאמון, משקט נפשי, מבחירות אמיתיות ואוטנטיות ומהרגשה שאתם עושים את הדבר הנכון.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה