מהו חוסר ביטחון קיומי, מהם השפעותיו וכיצד ניתן להימנע ממנו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו חוסר ביטחון קיומי, מהם השפעותיו וכיצד ניתן להימנע ממנו? 

מאת   29/08/2008 |  נצפה 5342 פעמים


מהו "חוסר ביטחון קיומי", מהם השפעותיו וכיצד ניתן להימנע ממנו? / מאת יואב ברנזוןפחד מוותחוסר ביטחון קיומי תמיד נובע בבסיס מפחד מוות. חוסר ביטחון קיומי הוא תחושה של ערעור היסודות של החיים, פחד עמוק מהחיים, תחושת חוסר וודאות כה עמוקה שמשבשת את כל סדר החיים הרגיל ומכתיבה החלטות ובחירות מאוד הישרדותיות.למשל, מאמץ אדיר להרוויח כסף מהיר והיצמדות לכסף במטרה להבטיח סוג של קיום בביטחון. או למשל, היצמדות לבני זוג לא מתאימים רק בגלל שהם הכי בטוחים ומבטיחים סוג של ביטחון קיומי ויציבות בחיים. או למשל, היצמדות למקום העבודה או למקצוע מסוים רק משום שהוא מבטיח יציבות וביטחון.חוסר ביטחון קיומי מוביל ללחץ כרוני ולהיאחזותתחושת חוסר ביטחון קיומי היא תחושה אישית לחלוטין, ובדרך כלל אין לה שום קשר עם המציאות. למשל, אדם שיש לו המון כסף עדיין יכול לחשוש שלא יהיה לו מספיק כסף, ולכן הוא יעבוד במרץ ויעסיק את עצמו מבוקר עד ערב בשאלה איך להרוויח יותר ואיך לצבור עוד ועוד כסף.או למשל, אדם שנמצא בתחושת חוסר ביטחון קיומי יישאר ביחסים לא מתאימים וגרועים שאינם מתפקדים לחלוטין, רק מכיוון שיש לו פחד פסיכולוגי שלבד הוא לא יוכל לשרוד בעולם.כיצד בונים ביטחון קיומי?תחושה של ביטחון קיומי הוא תהליך רגשי מתמשך. זו אינה החלטה רגעית או משהו קצרצר - אלא זהו תהליך עמוק ופנימי של שינוי העמדה הבסיסית לחיים ומוכנות לחיות גם בתנאים של חוסר וודאות.לבנות הרגשה של ביטחון קיומי פירושו להגיע למצב שלא משנה מה יקרה לנו - הכל יהיה בסדר, להפסיק לפחד כל הזמן מכל דבר, להיות מסוגל להתמודד עם כל דבר שקורה - לטוב ולרע, לא להיות לעולם עבד של חששות ופחדים ולא לשעבד את כל החיים רק כדי למנוע מפחד מסוים מלהתגשם.וטיפ לסיום: לעשות את הדבר שמרגיש לנו נכון - גם אם פירושו של דבר הוא להתמודד עם הפחדים הכי גדולים שלנו - הוא ליצור מצב של ביטחון קיומי, שלא משנה מה יקרה אף אחד ושום דבר אינו יכול להפחיד אותנו או להסיט אותנו מדרכנו.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה