מהו הדימוי העצמי העמוק שלכם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו הדימוי העצמי העמוק שלכם? 

מאת   29/08/2008 |  נצפה 2065 פעמים


מהו הדימוי העצמי העמוק שלכם? / מאת יואב ברנזוןהדימוי השטחי והדימוי העמוקלכולנו יש דימוי שטחי ודימוי עמוק של עצמנו. הדימוי השטחי הוא הדרך שבה אנו תופסים את עצמנו מבחינה חיצונית, מבחינת הדרך שבה אנו מציגים את עצמנו כלפי העולם ומבחינת כרטיס הביקור שלנו לחיים.לעומת זאת, הדימוי העמוק שלנו הוא הדרך שבה אנו תופסים את עצמנו מבחינה רגשית, מה אנו באמת מרגישים ואיך אנו חווים את החיים המוצנעים והפנימיים שלנו.מה קורה כשאין חפיפה בין הדימוי השטחי לדימוי העמוק?אצל רוב האנשים אין חפיפה מלאה בין הדימוי השטחי לדימוי העמוק שלהם. למשל, בחורה פרובוקטיבית ונועזת שיש לה דימוי חיצוני סוער ושכולם מכירים אותה כאחת שלא עושה חשבון מתגלה דרך הדימוי הפנימי שלה כחששנית, פחדנית ועסוקה כל הזמן דווקא במה שאחרים יחשבו עליה. או למשל, גבר נינוח ורגוע בעל דימוי חיצוני עדין ושקט מתגלה כבעל דימוי פנימי לחוץ, עצבני, חששן וביקורתי.שימו לב, מצב שבו אין חפיפה בין הדימוי השטחי לדימוי העמוק שלנו הוא מצב נפשי מבלבל שבו יד ימין אינה יודעת מה יד שמאל רוצה. הוא מוביל לפירוד פנימי, למלחמות נפשיות ולחוסר היכרות אינטימית עם עצמנו.להעמיק את עצמנוכדי להתגבר על הפער בין הרובד השטחי לבין הרובד העמוק שלנו - עלינו ללמוד כיצד ליצור רציפות וחפיפה בין שני רבדים אלה.למשל, האישה בעלת הדימוי החיצוני הפרובוקטיבי והנועז צריכה להעמיק בתוך עצמה וללמוד להיות נועזת וחיונית גם ברובד הפנימי והעמוק שלה, כדי ליצור רציפות בין האישיות החיצונית הנועזת שלה לבין האישיות הפנימית החששנית והסגורה שלה. או למשל, הגבר הנינוח והעדין צריך להעמיק בתוך עצמו ולהביא את הנינוחות והרכות שבו גם אל הרובד העמוק שבו הוא חש לחוץ, מאויים ועצבני.וטיפ לסיום: במקום אחד בפה ואחד בלב - למדו להיות אחידים יותר מבפנים ומבחוץ גם יחד.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה