מהי התמכרות לתשומת לב?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי התמכרות לתשומת לב? 

מאת   29/08/2008 |  נצפה 6657 פעמים


מה קורה לאנשים שמכורים לתשומת לב, מהיכן זה נובע ומה ניתן לעשות כדי לשנות זאת? / מאת יואב ברנזוןאינטרסנטיות, שעמום ואגואנשים אינטרסנטיים, משועממים או אגואיסטיים הם אנשים שתמיד זקוקים ומכורים לתשומת לב מאחרים. הם יהיו מוכנים להשיג את אותה תשומת לב בכל דרך ובכל אמצעי, אפילו במחיר של פגיעה בעצמם.צורך בתשומת לב הוא צורך מזיק והרסני, כי הוא צורך ריקני, חלול, חסר משמעות ומחליש. זו הסיבה מדוע אנשים שמכורים לתשומת לב הם אנשים מדוכאים, שליליים, לא מרוצים ולא מסופקים לעולם - כי זה בלתי אפשרי להגיע לסיפוק ואושר מתשומת לב חיצונית, יהא גודלה ועוצמתה אשר תהא.רווח משני והפסד משניאנשים שמכורים לתשומת לב הם אנשים שדורשים ותובעים את תשומת הלב המגיעה להם בכל מחיר. הם ידאגו לגרום לעצמם ולאחרים לנזקים - ובלבד שימשיכו לקבל את תשומת הלב שלה הם זקוקים. הם יפגעו בעצמם, ירחמו על עצמם, יפתחו מחלות, יהרסו לעצמם את החיים, יזיקו לגופם - הכל כדי להמשיך ולקבל תשומת לב.אנשים שמכורים לתשומת לב פועלים לפי רווח משני והפסד משני. הם יכולים לפתח דיכאון, סבל, הפסד, קורבנות או אף מחלה כרונית והרסנית בגופם (הפסד משני) כדי לקבל תשומת לב או דאגה מאחרים (רווח משני). במקום להשיג רווחים ראשיים (אהבה, הערכה, כבוד, חיבוק) ללא כל הפסדים הם מעדיפים להשיג רווחים משניים (רחמים, דאגנות, מחויבות מזויפת ותשומת לב מאולצת) במחיר של הפסדים משניים (מחלות, מסכנות, קורבנות, ויכוחים, סחטנות רגשית, נזקים, הרס יחסים, בכיינות ונזקים עצמיים).נתינה ודאגה לאחריםאנשים שמכורים לתשומת לב משלמים מחיר יקר כדי לקבל מעט תשומת לב. הם מפסידים המון רק כדי להרוויח מעט. במקום זאת, הם יכולים להרוויח המון מבלי להפסיד דבר.הדרך לעשות זאת היא להפסיק להיות אינטרסנט שחושב רק על עצמו אלא לחשוב על אחרים, לתת להם, לתרום, להתחשב, לגרום לאחרים להרגיש טוב יותר. רק דרך נתינה ועזרה לאחרים ניתן להיגמל מהתמכרות לתשומת לב, הנובעת מריקנות, שעמום, חוסר משמעות בחיים ואגואיסטיות ולעבור למקום של נתינה וחישבה גם על אחרים. גישה כזו מבטיחה שלמות, מילוי, סיפוק, הנאה, חיוביות, שמחה ומשמעות עמוקה בחיים.וטיפ לסיום: חשבו גם על טובתם של אחרים - והצורך שלכם בתשומת לב מהם ירד כי הסיפוק שתקבלו מעצם הדאגה והאכפתיות לאחרים ימלא אתכם ויעצים אתכם. אל תחפשו רווחים משניים במחיר של הפסדים משניים. במקום זאת, חפשו רווחים ראשיים בלי שום הפסדים.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה