איפור וטיפוח העיניים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איפור וטיפוח העיניים  

מאת   28/08/2008 |  נצפה 3000 פעמים
נקיון והגיינה חשובים מאוד לאיזור העיניים. חוסר הקפדה יכול להוביל לזיהום וצלקות.
לא בריא להלוות או להשאיל איפור עיניים וחשוב תמיד לשמור על ידים נקיות שמאפרים את העיניים.

צלליות:
# צלליות נותנות מראה זוהר או מט תלוי בזמן האיפור (ערב/בוקר) ובצורת העין. כדי להשיג את המראה המושלם ליומיום על צללית, עקבי אחר כמה קווי בסיס: הצבע הבסיסי צריך להיות קצת יותר בהיר מהגוון של איזור עצם הגבה.
# צבע בסיסי לעפעפים.
הצבעים שבוחרים יכולים להיות עמוקים או בהירים, טבעים או מבריקים. אך הם לא צריכים להיות חזקים מידי. עירבוב ושילוב הם מרכיבים חשובים באיפור העיניים.
הגוונים הנבחרים צריכים להיות מותאמים לצבע העור ולצבע הבגדים.
כשמשתמשים ביותר מגוון אחד צריך לשלב ביניהם כדי שלא יבחינו היכן אחד נגמר והשני מתחיל.

סוגי צלליות:
צלליות מגיעות במגוון צורת וסוגים: אבקה דחוסה, עפרונות, סטיק,ג'ל או קרם. אבקה דחוסה היא הפופלרית מבינהם. קיימות בגוונים מבריקים או גווני מט.
אפשר להשיג תוצאה טובה יותר אם משתמשים בהן במברשת רטובה. צלליות במרקם קרם שומניות יותר. מתאים ביותר לעפעפים יבשות ולהמנע מלשים על עפעפיים שומניות. לעפרונות יש צבע חזק , ג'ל מתאים לעור שמנוני.

מברשות:
מברשת ישרה לכל אחד מהצבעים ומברשת עגולה לערבוב.

איפור:
כששמים צללית מתחילים עם הגוון הבהיר.
מורחים רק מתחת לכל גבה ולמרוח את הצבע כלפי פנים עד סוף הגבה, מעל הפינה הפנימית של העין. אח"כ למרוח על העפעפים בצללית, בהתחלה במרכז של כל עפעף, מעל האישון.
עם מברשת לערבוב, לחזור על הפעולה.
לסיום האיפור טשטשו את הצללית ממרכז העפעף כלפי מעלה שתתמזג עם הצללית הבהירה.

איילינר:
האיילינר מבליט את העין ואשךיה של ריסים מלאום. קו האיילינר הינו בצבעים שונים ושמים אותו בעפעף העליון של כל עין ולפעמים מתחת לריסים התחתונות. הקו צריך להיות חלק ועדין ולא עבה ונוקשה.

סוגי איילינר:
איילינר בא בצורת נוזל או עפרון. צריך לשים לב כאשר שמים איילינר נוזלי כדי שלא יכנס לעין. הנוזלי יכול להיות על בסיס מים או אלכוהול. איילינר על בסיס אלכוהול עמיד בפני מים.
באיילינר נוזלי מותיאים את המברשת מהבקבוק או מהשפורפרת ומשאירים את שאריות הצבע העודפות מעל הפיה עד שהמבשת נעשית חדה וברורה ועדין עם מעט צבע עליה. השתמשי בקצה המברשת ושרטטי מהצד הפנימי של העין לכיוון העפעף החיצוני בצמוד לריסים ככל האפשר, וחזרי על הפעולה.

עפרון עיניים תוחם:
עפרון עיניים תוחם מוסיף תחימה לעין ורמז לצבע בתחתית העין. הוא קיים במגוון צבעים. לעפרון צריך להיות שפיץ מעודן ורק כדי שיוכל לשרטט בקלות מתחת לריסים התחתונות.
מתן מרחב
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה