מהי הדרך הנכונה לפתור בעיות אנושיות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי הדרך הנכונה לפתור בעיות אנושיות? 

מאת   28/08/2008 |  נצפה 2362 פעמים


מהי הדרך הנכונה לפתור בעיות אנושיות? / מאת יואב ברנזוןפתרון חד-צדדיהעולם שלנו מלא בבעיות אנושיות. בעיות אנושיות הן תמיד בעיות מורכבות, רבות פנים, מרובות אינטרסים ועדינות. אלא שרוב האנשים ניגשים לבעיות אנושיות בצורה חד-צדדית.הם מנסים לפתור את הבעיה מנקודת המבט האישית והצרה שלהם בלבד, והם מתעלמים ואינם מתייחסים ליתר הצדדים של הבעיה ולאינטרסים ולצרכים של האנשים האחרים שקשורים אליה.פתרון רב-צדדיפתרון נכון של בעיות אנושיות מורכבות חייב להביא בחשבון את כל האינטרסים, כל הצרכים, כל האנשים וכל הצדדים של הבעיה, ולא רק חלקים ממנה, אחרת הפתרון "לא יחזיק מים" ובסופו של דבר הוא יקרוס.הדבר נכון במיוחד בתחום הבעיות הקשורות בזוגיות ובמשפחה. במיוחד בתחום זה יש לאמץ קו מחשבה כולל ורחב הלוקח בחשבון את האינטרסים של כל הצדדים: ההורים, הילדים וצדדים נוספים אחרים.Win-winפתרון אמיתי ונכון של בעיות אנושיות הוא תמיד פתרון שמאפשר לכל הצדדים ליהנות, להרוויח ולהתקדם. פתרון חלקי או גרוע הוא פתרון שכביכול פותר בעיה של צד אחד על חשבון יתר הצדדים או פותר צד אחד של הבעיה אבל יוצר שורה של בעיות חדשות.מבט כולל ורחב על בעיות אנושיות הוא הדרך הנכונה לפתרונן - לטובת כל הצדדים. גישה אנוכית לעולם לא תביא לפתרון, אלא להיפך - להחרפת הבעיה ולהנצחתה.וטיפ לסיום: ההבדל בין ראש ממשלה לשר כלשהו הוא זה - שר רואה רק את האינטרס של משרדו. ראש ממשלה רואה את טובת כל העם. בפתרון בעיותיכם עם אנשים אחרים אמצו לעצמכם השקפה רחבה של ראש ממשלה ולא של שר צר ואינטרסנט.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה