מה הקשר בין ביטחון עצמי נמוך לבין חוסר יכולת לקבל?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה הקשר בין ביטחון עצמי נמוך לבין חוסר יכולת לקבל? 

מאת   28/08/2008 |  נצפה 4301 פעמים

מה הקשר בין ביטחון עצמי נמוך לבין חוסר יכולת לקבל? / מאת יואב ברנזוןבעלי ביטחון עצמי נמוך לא יודעים לקבלאנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך אינם יודעים לקבל, אינם מורגלים לקבל ומרגישים מאוד לא נוח כשעליהם לקבל משהו ממישהו. אנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך לא חונכו לקבל אלא לתת מעצמם.בדרך כלל, הם יודעים מאוד לתת, לתרום, להתאמץ בשביל אחרים ולהקריב את עצמם. אבל הם אינם יודעים לדאוג לעצמם, לחיות את החיים שלהם, לדרוש את מה שמגיע להם, לעמוד על שלהם או סתם לקבל בטבעיות ובשמחה, ללא נקיפות מצפון או תחושת אשם וחובה.דחייה ובריחה מקבלהכאשר אדם בעל ביטחון עצמי נמוך נאלץ לקבל משהו ממישהו - הוא מנסה להתחמק מכך, הוא מנסה לברוח, הוא נאבק בסיטואציה שאינה מוכרת לו ושאותה הוא רואה באור שלילי במקום באור חיובי.אדם בעל ביטחון עצמי נמוך רגיל לתת ולהקריב את עצמו. לכן, בכל פעם שנותנים לו - הוא נסגר, בורח, מרגיש מנוצל, בטוח שרוצים את רעתו, חש מאוים, מתחבר לחשדנות הטבועה בו או הורס את מה שהוא מקבל.קבלה היא סימן לביטחון עצמי גבוהאם אתם יודעים לקבל מאחרים ללא חשש, ללא חוסר נעימות, ללא פחד ממחויבות וללא תחושה קשה של ניצול או שליטה סמויה - זהו סימן לביטחון עצמי גבוה.לעומת זאת, אם בכל פעם שרוצים לתת לכם אתם נסגרים, נאטמים, נאבקים, בורחים, נעלמים, הורסים, מרגישים מובכים, מרגישים לא נוח ולא נעים, חשים מחויבים או אשמים שלא החזרתם - הביטחון העצמי שלכם הוא נמוך.וטיפ לסיום: כדי ללמוד לקבל עליכם להרגיל את עצמכם ואת סביבתכם לתת לכם. למדו לתת לעצמכם יותר ולדעת שמגיע לכם יותר גם מסביבתכם.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה