מהי צרכנות פיצוי ומהיכן היא נובעת?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי צרכנות פיצוי ומהיכן היא נובעת? 

מאת   28/08/2008 |  נצפה 2103 פעמים


מהי צרכנות פיצוי ומהיכן היא נובעת? / מאת יואב ברנזוןהצורך לפצות על כאב, סבל וניתוק נפשיאנשים שחיים בשקר, בסבל, בחוסר התאמה לצרכים הנפשיים שלהם ובחוסר אוטנטיות עם עצמם - מפתחים עם השנים צרכנות פיצוי. צרכנות פיצוי היא צריכה מוגזמת, קיצונית, בזבזנית וחסרת טעם של דברים מיותרים או פשוט לא נדרשים באמת הבאה מתוך ניסיון למלא חלל רגשי פנימי באמצעים פיזיים וחיצוניים לא מתאימים.אכילה, קניות, מין, כסףצרכנות פיצוי באה לידי ביטוי למשל באכילה מוגזמת, בקניינות כפייתית, בהתמכרות למין וברדיפה אובססיבית אחר כסף וסמלי סטאטוס. צרכנות פיצוי היא סימפטום למחלה נפשית של ניתוק מהעצמי, פחד מלהיות באמת מי אתה, התעלמות מהצרכים הרגשיים שלך, חוסר אמון עצמי, ביטחון עצמי נמוך, חשש לחיות לפי מה שאני מרגיש ובחירה בחיים טכניים המתנהלים לפי "מה שנכון" במקום בחירה בחיים אמיצים ואמיתיים המתנהלים לפי "מה שנכון לך".מענה לצורך הנפשי מביא לגמילה מצרכנות פיצויתהליך אינטימי, עדין ומעמיק של מציאת האני, קשב לצרכים הרגשיים, מתן עדיפות לרגשות, בחירות אמיתיות ואמיצות יותר ובניית מרחב אישי וביטחון עצמי - כל אלה מביאים לגמילה מצרכנות פיצוי ומילוי אמיתי של הצרכים הנפשיים האישיים. אנשים הסובלים מצרכנות פיצוי ואינם מטפלים בסימפטום הזה עלולים במשך החיים לפתח מחלות כרוניות חמורות וקטלניות יותר, כגון סרטן, משום שצרכנות פיצוי אינה מעניקה מענה אמיתי לצרכים הנפשיים העמוקים אלא רק מדחיקה את החללים הרגשיים דרך הסחות דעת חומרניות ורגעיות ובכך היא מחריפה את הבעיה.וטיפ לסיום: אהבה אמיתית ומציאת הזהות המקצועית האמיתית הם שתי "התרופות" היחידות האמיתיות לצרכנות פיצוי.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה