גבר קטן הוא גבר שנמשך לנשים חזקות ודומיננטיות בשל חולשתו ופחדיו
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

גבר קטן הוא גבר שנמשך לנשים חזקות ודומיננטיות בשל חולשתו ופחדיו  

מאת   27/08/2008 |  נצפה 2141 פעמים


גבר קטן הוא גבר שנמשך לנשים חזקות ודומיננטיות בשל חולשתו ופחדיו / מאת יואב ברנזוןהגבר הקטן הוא "אישה קטנה" מסוג זכר


בדומה לאישה "הקטנה" המחפשת לעצמה גבר חזק ודומיננטי - כך גם הגבר "הקטן" מחפש לעצמו אישה עוצמתית וחזקה שתוביל אותו, תנחה אותו ותחזק אותו.הגבר הקטן הוא גבר שחושש לקחת אחריות מלאה לחייו, הוא מתקשה להגדיר מה הוא רוצה באמת, הוא מגלה קושי רב להתעמת ולהציב גבולות לרצונותיה של בת זוגתו חסרת המעצורים והוא גבר רגיש מאוד ופגיע מאוד לכבודו. בת זוגתו החזקה היא זו שיודעת לחשוב בגדול, לדחוף קדימה, להתעמת עם החיים וליצור תשתית של הצלחה כלכלית.זקוק לכוח שלה - רוצה בעצם את הכוח שלוהגבר הקטן הוא גבר שלא ביסס את כוחו די הצורך, הוא שואף לעוצמה ולכוח אך הוא חושש שלא יוכל לעשות זאת לבד ובכוחות עצמו, אלא רק בזכותה של אישה עוצמתית, אישה חזקה, קשוחה ופושרית.למעשה, הגבר הקטן רוצה לממש את עצמו אך מפחד לעשות זאת לבד. הוא בוחר להתחבר לאישה חזקה שתעניק לו מעוצמתה ושאיתה הוא יוכל להתפתח ולגדול עד למימוש מלוא הפוטנציאל האישי שלו. הוא רואה בה לא רק בת זוג, אלא בעיקר שותפה עסקית וכלכלית לקריירה שלו. בחלק מהמקרים - הוא יבחר לפעול איתה יחד בעסק משותף או להקים איתה עסק משותף שבו יש לה חלק מרכזי ולעיתים אף חלק עיקרי.ללמוד להיות עצמאי וחזק - לשים גבולות לרצונות שלההקונפליקט של הגבר הקטן הוא מורכב - מצד אחד, הוא זקוק לאישה חזקה שתגביר ותעצים אותו ותאפשר לו להתגבר על חולשתו, רגישותו ופחדיו. מצד שני, הוא אינו מוכן להכיר בכך שהוא חלש ממנה ומובל על ידה ולכן הוא תמיד ייאבק בה על תפקיד ההובלה והדומיננטיות.הקונפליקט של הגבר הקטן הוא קונפליקט שנפתר באחת משלושה דרכים: דרך אחת היא להסתפק ולהשלים עם התפקיד הקטן - כלומר לוותר על הבכורה וההובלה, להיכנע ולתת לבת הזוג לנהל את ההצגה ולהוביל בעוד הגבר נשאר בתפקיד המסייע של האישה. דרך שנייה היא להיאבק על המקום השווה - כלומר ללמוד להתבטא, להתעמת ולהאבק כשצריך, ולהציב לבת הזוג גבולות במטרה ליצור עבודת צוות משותפת ושוויונית בין הגבר לאישה. דרך שלישית היא דרך של הפרדת כוחות מלאה ועצמאות אישית - כלומר ללכת בדרך כלכלית עצמאית לחלוטין, ולהניח לבת הזוג לנהל את ענייניה הכלכליים והעסקיים לבד ותוך כדי הפרדת כוחות מלאה בין הגבר לאישה.וטיפ לסיום: גבר קטן המחלק את חייו עם אישה דומיננטית חווה את אותם התסכולים וההנאות שחווה אישה קטנה עם בעלה הדומיננטי.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה