מה המשמעות של יחסים קשים בין אב לבנו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה המשמעות של יחסים קשים בין אב לבנו?  

מאת   26/08/2008 |  נצפה 7277 פעמים


מה המשמעות של יחסים קשים בין אב לבנו? / מאת יואב ברנזוןגבריות פגועהיחסים קשים בין אב לבן תמיד נולדים על רקע של גבריות פגועה. האבא פגוע מאביו, ולכן הוא מעביר את אותה הפגיעות שלו גם לבנו. סביב הנכות הגברית המשותפת שלהם הם נלחמים ומתקתשים אחד עם השני בניסיון להוכיח את גבריותם וכוחם, אולם בכך הם רק מנציחים את החולשה ואת המום העצמי שלהם.אבא בריא בעל גבריות מתפקדת וטובה אינו יוצר מלחמה או מאבק עם בנו אלא מטפח אותו ויוצר אחוות גברים. לעומת זאת, אבא פגוע, קיצוני, חלש אופי, מפוחד ואלים הופך גם את בנו לכר החבטות שלו ולפורקן לתסכולים שלו.אימפוטנציה ואומניפוטנציהאבות שמסוכסכים עם בניהם הם תמיד אבות בלתי צפויים, חסרי גבולות, אלימים, ביקורתיים, טעונים, ילדותיים ולא מסופקים. זה לא משנה כמה הם מצליחים בחייהם - הם אף פעם אינם מרגישים טוב עם עצמם, הם אף פעם אינם מרוצים, הם תמיד ביקורתיים כלפי עצמם ותמיד מניעים את עצמם דרך רגשי נחיתות וחולשה.אבות שהגבריות שלהם פגועה נעים בין שני קטבים: מצד אחד, הם מרגישים מסורסים, חלשים ואימפוטנטיים. מצד שני, הם מנסים להוכיח שהם גבריים על ידי התנהגות אומניפוטנטית, סופר-גברית, אלימה, מבזה וחזקה מדי כלפי סביבתם הקרובה.טרגדיה דוריתפגיעות גברית היא תופעה שעוברת מדור לדור. סבא חלש יעביר לבנו את החולשה שלו וזה יעביר לנכדו את אותה החולשה. הטרגדיה הדורית היא שכל דור ודור של גברים מנסה לפתור את הבעיה הגברית שלו וכל דור ודור נאלץ להילחם בדור הקודם כדי להשתחרר מהנצחת הטרגדיה הדורית הזו.חשוב להבין, שאבא מסורס ולא גברי רוצה מצד אחד להוכיח שהוא גברי אבל מצד שני אינו מאמין בכך כי הוא רגיל לחיות בתחושה של פגיעות גברית. ולכן, הוא יאלץ גם את בנו לקבל ולהפנים את הדפוס הגברי הנכה והחלש שלו - למרות שהכמיהה העמוקה שלו היא להשתחרר מהנכות שלו ולהיות גבר מאוזן ואמיתי.וטיפ לסיום: אבא פגוע מבחינה גברית הוא אבא בוגדני, אלים, בלתי צפוי, טעון וחסר ביטחון עצמי המנהל יחסים מעוותים עם נשותיו ועם בניו.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה