כיצד אנשים מפצים את עצמם על חוסר אהבה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד אנשים מפצים את עצמם על חוסר אהבה? 

מאת   26/08/2008 |  נצפה 5838 פעמים


כיצד אנשים מפצים את עצמם על חוסר אהבה? / מאת יואב ברנזוןפיצוי כספיהצורך באהבה הוא צורך בסיסי ביותר. כשהוא אינו מתמלא - אנשים מפתחים תחושה של נחיתות, חוסר ביטחון קיומי וחסך רגשי גדול מאוד שאותו הם נאלצים למלא בפיצוי אחר שאינו אהבה.אחד הפיצויים הנפוצים ביותר לאהבה הוא כסף. כסף הוא האמצעי שלעולם אינו מסוגל לרפא חסך באהבה אלא רק להקל על הכאב ולרפד אותו בנוחיות מסוימת שמרדימה את הכאב ומנתקת את הקשר הישיר אליו.צמיחה שגויהאנשים רבים בוחרים בצמיחה כלכלית כדרך לפצות את עצמם על כאבים רגשיים, על תחושות נחיתות ועל העדר אהבה בחייהם. הם בורחים מהכאב אל הכסף. הם מפתחים תיאבון אדיר להצלחה כלכלית כיוון שאין להם לאן לצמוח מבחינה רגשית.פיצוי כספי הוא סוג של צמיחה שגויה. אנשים שאינם מאמינים שהם זכאים לאהבה או ראויים להיות נאהבים - מגיעים למסקנה שהדרך היחידה שבהם הם יוכלו להתקדם ולזכות בהכרה ובהערכה הוא דרך כסף. הם מאמינים, שרק הכסף מסוגל לרכוש עבורם אהבה, כי הם כשלעצמם אינם ראויים לאהבה כמות שהם.צמיחה בריאה וקבלת אהבהבבסיס העניין, אהבה אינה משהו שצריך לרכוש אותו. אהבה אמורה להגיע מעצמה - מתוכנו. ככל שאדם אוהב את עצמו, בטוח בעצמו ובריא בנפשו - הוא יקבל אהבה גם מאחרים, ללא קשר למצבו הכלכלי.אהבה היא הצורך החשוב והחיוני ביותר הקיים - הרבה יותר מאשר הצלחה כלכלית. לכן, ככל שהצורך הזה אינו מתמלא או חסר בצורה חמורה וקיצונית - כך גוברת הנטייה לחפש עוד ועוד כסף כפיצוי על החסך הרגשי ועל תחושת הדלות הנפשית.וטיפ לסיום: צמיחה כלכלית שנובעת מחסך באהבה היא צמיחה שגויה והרסנית שבאה לכסות על סבל נפשי ועל שנאה עצמית.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה