מה ההבדל בין נתינה מפלוס לנתינה ממינוס?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה ההבדל בין נתינה מפלוס לנתינה ממינוס?  

מאת   26/08/2008 |  נצפה 1967 פעמים


מה ההבדל בין נתינה מפלוס לנתינה ממינוס? / מאת יואב ברנזוןנתינה ממינוס זה לתת גם כשאין לנומי שמקריב את עצמו למען אחרים - שלא יתפלא שבסוף לא יישאר לו כלום. דווקא אנשים שמקריבים את עצמם למען אחרים - דווקא הם אלה שתמיד מצפים לתמורה שבדרך כלל לא באה. זכרו, נתינה ממקום של חוסר היא נתינה לא טהורה ולא נקייה, כי היא נובעת מחולשה, מחשש, מפחד, מצורך לרצות אחרים ומתקווה נכזבת לתמורה.אם אתם נותנים לאחרים ממינוס - זה כאילו לקחתם ולא נתתם. למשל, אם יש לכם מינוס גדול בבנק - אל תלוו לאחרים, כי אתם בעצמכם זקוקים להלוואה. מי שנותן ממקום של מינוס - רק מגדיל את הצורך שלו לקחת מאחרים, כי המינוס שלו רק הולך וגדל. נתינה ממינוס היא נתינה פיקטיבית לחלוטין. למעשה, זו לקיחה מתוחכמת וערמומית בלבוש מדומה של "נתינה", "הענקה" ו"עזרה לזולת".נתינה מפלוס זה לתת רק ממה שישקודם כל תשקיעו בעצמכם כי אם אין לכם דבר - איך תתנו? מאיפה? ממה? חשוב להבין שנתינה חייבת לבוא מהיכן שהוא, ולכן אנשים שלא יודעים לקבל ושאינם דואגים לעצמם אלא מזניחים את עצמם - אינם מסוגלים לתת באמת. הם נותנים כדי לקבל, במקום לתת כדי לתת.אם אין לכם - אל תתנו. אם זה לא נכון לכם לתת - אמרו לא. אם אתם מרוקנים ואין לכם מהיכן להעניק - אמרו די. למדו לתת רק ממה שיש לכם ולא מהיכן שאין, והקפידו על כך תמיד.נתינה אמיתית נובעת ממקום של פלוסכשיש לנו באמת בשפע - אנו יכולים לתת מתוך בחירה, מתוך עוצמה, מהלב, בלי חשבונות, בלי "לא נעים לי". נתינה אמיתית נובעת ממקום של פלוס גדול בלב, לא ממקום של ריקנות או חסך.מי שנותן כדי לתת, מי שנותן בכייף, מי שנותן ללא ציפייה לקבל חזרה - בדרך כלל מקבל חזרה שבעתיים כי הנתינה שלו היא שלמה ועוצמתית. לכן, למדו לתת ממקום של פלוס ולא מחוסר - וכך רק תגדילו את השפע בחייכם.וטיפ לסיום: לתת ממינוס זו פיקציה. כשאין לכם - אל תנסו להראות לכולם כמה אתם נפלאים וטובים בכך שאתם ממשיכים לתת.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה