אנשים שחולמים לעשות את המכה הגדולה - סופם שהם מקבלים מכה גדולה וחזקה בראש
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אנשים שחולמים לעשות את המכה הגדולה - סופם שהם מקבלים מכה גדולה וחזקה בראש  

מאת   26/08/2008 |  נצפה 2836 פעמים


אנשים שחולמים לעשות את "המכה הגדולה"- סופם שהם מקבלים מכה גדולה וחזקה בראש / מאת יואב ברנזוןמהיכן נובע הצורך לעשות "מכה גדולה"?הצורך לעשות "מכה גדולה" אופייני יותר לגברים מאשר לנשים. הוא נובע מהצורך של גברים להוכיח ולהראות שהם מסוגלים ויכולים מעל ומעבר לאחרים, ושהם אינם כישלוניים וחסרי אונים כפי שאביהם נתן להם להרגיש בבית מאז ילדותם.מי שמרגיש יותר ויותר חסר אונים בחייו - מפתח באופן תת-הכרתי חלום על מכה גדולה יותר ויותר. הוא עושה זאת כדי להיחלץ ממצבו העגום ומהדחייה העצמית בה הוא שקוע. הוא חולם על "מכה גדולה" שתסיר מעליו את כתם הבושה, את תחושת חוסר היכולת ואת הרגשת חוסר האונים. הוא משליך את כל מרצו למען המכה הגדולה, בתקווה שזו תעזור לו לאהוב את עצמו מחדש ולזכות באהדת ובהכרת אביו.מכה גדולה אינה הדרך להתעשרות רגשית אלא לדלות רגשיתגברים רבים מקריבים את חייהם עבור הסיכוי שיעשו מכה גדולה. הם מתמסרים במשך שנים רבות לרעיון או למטרה שלדעתם תביא אותם בצורה מהירה וקלה להתעשרות. אלא שבדרך ל"מכה הגדולה" הם בדרך כלל שוכחים הכל - את החיים שלהם, את הכייף וההנאה, את השקט והרוגע, את הבריאות, את השורשים, את המשפחה וההורים ואת האהבה והזוגיות, ובעיקר את עצמם. וכך בדיוק הם מאבדים את הכל. זכרו, אנשים שמקדישים את חייהם למכה הגדולה - סופם שהם נותרים חסרי כל, מוכים וחבוטים.התעשרות מהירה אינה הדרך לאהבה עצמית. להפך, זו הדרך לשנאה עצמית גדולה יותר. רוב המתעשרים המהירים מביאים על עצמם בסופו של דבר חורבן גדול, משום שהמניע להתעשרות מהירה הוא אף פעם אינו אהבה עצמית אלא דווקא שנאה עצמית, ביקורת עצמית, רגשי נחיתות ודחייה עצמית גדולה. זכרו, מי שמתעשר מכוחה של שנאה עצמית ורגשי נחיתות - סופו שיאבד את כל רווחיו וכספיו ויהרוס את כל ההישגים שהשיג.אהבה עצמית פירושה להשקיע את עצמנו בכל רבדי החייםכסף אינו הדבר היחיד החשוב בחיים. הצלחה פירושה גדילה וצמיחה בכל תחומי החיים ולא רק ברובד הכלכלי. לכן, מי שרוצה להצליח - שירחיב את אופקיו ויגדל להיות אדם עמוק, רחב ומאושר. השקיעו תחילה באהבה עצמית ובחיוביות. תנו לעצמכם לחיות את החיים במלואם. חלקו את זמנכם בין עבודה, בילויים, אהבה ושמחה. זכרו, החיים אינם "מכה גדולה אחת" אלא אוסף של "מכות" קטנות. התחילו להרגיל את עצמכם לפילוסופיית חיים של עבודה מתמשכת ומהנה, ולא לעבודה חד-פעמית שאחריה תבוא תקופה ארוכה של מנוחה ובטלה.מי שאוהב את עצמו באמת - מגלה שיש לו את הרצון והיכולת להשקיע בעצמו ובחיים שלו באופן שיטתי ומתמשך. בנייה של חיים טובים היא תוצאה של אלפי פעולות יומיומיות וקטנות במשך חודשים ושנים רבות. רק גישה שלילית והרסנית מסוגלת לראות את החיים כסוג של "מכה חד-פעמית". אם תשכחו מהמכה הגדולה ותוותרו עליה - לא תחטפו מכות גדולות בחיים שלכם. אם תשכחו מהמכה הגדולה - תגלו שרשרת של חיים שלמים, רגועים, טובים ואמיתיים.וטיפ לסיום: הדרך להכרה ולאהבה אינה עוברת דרך התעשרות מהירה אלא דרך בחירה בייעוד שלכם והתמקצעות שיטתית ומהנה במשך שנים.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה