מהו ארביטראז' ומדוע יש לו משמעות קריטית על החיים הכלכליים שלנו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו ארביטראז' ומדוע יש לו משמעות קריטית על החיים הכלכליים שלנו? 

מאת   26/08/2008 |  נצפה 4128 פעמים

מהו "ארביטראז'" ומדוע יש לו משמעות קריטית על החיים הכלכליים שלנו? / מאת יואב ברנזוןארביטראז הוא פערארביטראז' הוא למעשה פער בין שני דברים. למשל, בבית כלא אין מוצרי מותרות או פינוקים אך 100 מטרים מחוץ לכותלי הכלא ישנו עולם אינסופי של מוצרים ומותרות.הפער בין מה שקורה בתוך כותלי הכלא לבין מה שמתרחש מחוצה לו הוא ארביטראז' ולתוך הפער העצום הזה תמיד נכנסת פעילות כלכלית ענפה ושוקקת של סוחרים, מאכערים ובלדרים שמטרתה לסגור את הפער הזה כדי ליצור איזון בין הכלא לעולם החיצון.בכל מקום בו ישנו פער - ישנה גם פעילות כלכלית ענפה ושוקקתבכל מקום בו יש פער גדול נוצרת פעילות כלכלית שוקקת וענפה סביבו שתורמת לכל הצדדים המעורבים. למשל, בסין יש כוח עבודה זול ואילו בארצות הברית ובאירופה יש כוח עבודה יקר.לתוך הפער הזה נכנסו גורמי תעשייה אדירים והם מוכרים את כוח העבודה הזול של סין לעולם המערבי עד אשר ייווצר איזון, רמת החיים בסין תעלה, כוח העבודה הסיני יתייקר ויתאזן עם עלות כוח העבודה בארצות הברית ובאירופה. כל עוד הפער יישאר - גם הפעילות הכלכלית בין סין לבין העולם המערבי תהיה אדירה. לעומת זאת, ברגע שהפער הכלכלי בין סין לעולם המערבי ייסגר - הפעילות הכלכלית תסתיים, תיעלם ותעבור למקום אחר בו יש פער גדול חדש.זהו את הפער לפני שתחליטו החלטה עסקיתבכל החלטה על קריירה או על עסק עליכם לבחון מהי רמת הארביטראז? הקיימת באותו תחום. אם הארביטראז? בתחום שאתם רוצים להיכנס אליו הוא קטן - הכניסה שלכם לתחום לא תהיה מוצלחת ויהיה לכם קשה מאוד להצליח כלכלית משום שאין ביקושים חריפים בתחום שלכם.לעומת זאת, אם בחרתם להיכנס לתחום בעל ארביטראז' גבוה - אתם תצטרפו לעשייה כלכלית ולפעילות כספית עירה, שוקקת וענפה וכך תבטיחו את עתידכם הכלכלי ואת הצלחתכם הכספית לשנים.וטיפ לסיום: פער בין היצע לביקוש יוצר אינטרס כלכלי לסגור אותו. בהעדר פער - אין פעילות כלכלית ואין עניין כלכלי. מי שקובע אם יש פער כלכלי הוא השוק ולא אתם.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה